Alíkovina

Bere mě kreslení

vydáno  •  Volný čas doma
Neumíš kreslit? Nic si z toho nedělej. Kreslit neumí každý, jen někdo. Já například kreslit umím, teda alespoň to o mě říkají.

Naučila jsem se kreslit různými technikami až v 10 letech. Můj první obrázek, který vypadal dobře, byl v 10 letech Mistr Manny. Za pár týdnů jsem dostala originálnější nápad a nakreslila pohled krajiny. Byla to brána v Berouně.

Ale stačí kreslit úplně obyčejné věci. Já například kreslila ještě jablko, svojí skleničku, naaranžovaný talíř s ovocem, atd. Kreslila jsem i pohádkové postavy. Třeba Večerníčka. A to podle omalovánky.

Ale i když vám to třeba nejde napoprvé, nevzdávejte to, a zkoušejte to dál. Nesmíte ale podvádět a podle omalovánky obkreslovat.

Kreslit se ale nemusí jenom pastelkami, fixami či tužkou, ale i tuší nebo třeba křídami. Jedna krásná technika, kterou se dá kreslit tuší je lavírování. To se dělá tak, že nakreslíte obrys obrázku tuší, nesmíte ho nechat uschnout a poté namočíte štětec do vody a jezdíte po čarách a tím tuš rozmažete.

Já nejraději kreslím pastelkami, fixami nebo tužkou. Obrázek může být klidně jen černobílý - tužka se dá dost dobře stínovat a rozmazávat.

Kreslení je něco jiného než malování:

  • malujeme - barvami, temperami, vodovkami, atd.
  • kreslíme - pastelkami, fixami, tužkou, tuší, křídami, atd.
Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 17. prosince 2013 v 15:38.
coalla v něm napsala:

To jsem zkoušela ve škole o VPČ. Opravdu kouzelné. Je to úžasná technika444444444444444444416

Příspěvek z 15. prosince 2013 ve 14:55.
eli550 v něm napsala:

me sestře je 20 let a kresli těmi křídami taky je to nadherne.skoušeli jste už techniku kdy si celí papír pořádně počmáráte voskovkama pak hodně fakt hodně natřete tuží, necháte zaschnout a pak opatrně něcím do toho ryjete?je to super skuste to!44444444444

Příspěvek z 10. prosince 2013 v 18:34.
coalla v něm napsala:

ty olejové křídy mě zaujaly. Určitě vyzkouším...42171626