Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Betlémské světlo

  vydáno  •  Vánoce

  Dovolte mi, abych se s vámi zastavil u jednoho symbolu Vánoc, a to je Betlémské světlo. Tak se usaďte a uvažovaní s Verbumem začíná...

  Betlemské světlo, © verbum

  Padá sníh, mrzne, doma svítí adventní věnec a v obchodech hrají koledy a lidé nakupují dárečky pro své blízké. Ano, blíží se Vánoce.

  Dlouho jsem uvažoval, o čem psát. O smyslu Vánoc? Proč? Napíší to jiní a ještě líp. O dárcích? Není to také zbytečné? Není ten nejkrásnější dáreček rodina a to, že si uvědomujeme ten veliký dar: „...tak Bůh miloval svět, že poslal svého jediného syna...“?

  Dnešní doba je uspěchaná... Proč a kam neustále spěcháme? Nejsou Vánoce ten čas, kdy můžeme zabrzdit a ten náš životní „PC“ restartovat? Věnovat se sami sobě a také svým blízkým?

  Proto si moc vážím jednoho velikého symbolu Vánoc. Tím symbolem je „Betlémské světlo“. Světlo, které skauti přivážejí z palestinského městečka Betlém... Světlo, které 24 hodin, 356 dní v roce svítí na místě narození Krista.
  Taková tradice vznikla v Rakousku v roce 1968, kdy tento malý plamínek byl převezen jako poděkovaní lidem, kteří pomáhají zrakově i jinak postiženým lidem. Světlo se přiváží z Betléma do Vídně a odtud pak po všech evropských městech a také k nám. Skauti toto Světlo roznášejí všude.

  „To Světlo ve tmě svítí a tma ho nepohltila,“ říká evangelista Jan. Není nic lepšího a krásnějšího na smyslu Vánoc... Světlo lásky, kéž rozzáří i náš život... Světlo, které svítí ve tmě našeho uspěchaného života... Co myslíte, má cenu kupovat dárek za statisíce, když stačí jen jedno, věnovat svůj čas těm, které máme rádi? Není to nejkrásnější dárek, který můžeme dát a rozzářit tak světlo lásky těm, které „milujeme“?

  Jistě, Betlémské světlo najdete v jakémkoliv kostele, náměstí... Odneste si ho jako symbol Lásky, kéž rozzáří tento symbol Vánoc nejen naše domovy.

  Také u mě v pokojíku má Betlémské světlo od 24. prosince do 26. prosince své místo. Ptáš se kde? Svítí u mého dřevěného betlému, kterého si moc vážím. Ptáš se proč? Neboť jsem si ho přivezl při své první a také poslední návštěvě Izraele, kdy jsem navštívil i městečko Betlém a tam jsem si svůj betlém pořídil... U tohoto mého betlému svítí i toto světlo naděje a lásky...

  To Vám všem v tyto dny lásky přeji a vyprošuji.
  Verbum

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 12. prosince 2018 v 15:15.
  Julča05 v něm napsala:

  Krásný článek

  Příspěvek z 12. prosince 2018 v 15:04.
  verbum v něm napsal:

  Tan měl být jinej ;)

  lékařský v něm napsal:

  Proč ten smutný smajlík, verbume? 8-o