Alíkovina

Betlémské světlo přijelo pendolinem

vydáno  •  Volný čas venku
Jako každý rok přivezli skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Při cestě z Vídně do Brna k tomu letos poprvé použili pendolino. V Praze plamen převezme kardinál Miloslav Vlk v pátek 22. prosince 2006 ve 13:00 ve Svatovítské katedrále. Akce se zúčastní i manželka prezidenta republiky Livia Klausová, která nad akcí převzala záštitu.

Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství. Vlakem ho rozvážejí po republice, aby se dostal do co nejvíce domácností. Plamen k nám tradičně doputoval z Vídně, kde ho rakouští skauti předali 16. prosince skautským delegacím z celé Evropy. Za Česko převzali plamen ve vídeňské katedrále Svatého Štěpána skauti z Brna.

Světélko zažehnuté v místě narození Ježíše Krista k nám letos dorazilo posedmnácté. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice, která letos slaví své dvacáté výročí. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem.

Další informace (města, kde se konají místní akce, příjezdy vlaků do ČR...) najdete na www.skaut.cz/betlemskesvetlo.

Přehled rozšíření Betlémského světla po Evropě a další zajímavosti najdete na stránkách www.betlemskesvetlo.cz nebo na oficiálních stránkách Betlémského světla v Rakousku: ZDE.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!