Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bez signálu

  vydáno  •  povídky
  Je sobotní ráno a osmiletá Lucinka si opět hraje na svém novém mobilním telefonu. Rodiče ji tak trochu rozmazlují, a proto byla první holčičkou, co měla už v první třídě mobil.

  Najednou slyší vstávat sestru. A ozve se: „Lucinko, pojď za mnou do kuchyně.“ Holčička položí telefon a utíká za voláním. „Víš, co budeme dnes dělat?“ ptá se starší sestra. „Pojedeme na výlet do jednoho muzea, kde si budeš moct vyrobit různé indiánské věci.“ „Ale já nikam nechci, chci si hrát doma!“ rozzuřeně křičí malý skřítek. „Ale Lucinko, vždyť ráda vyrábíš různé věci a víš co? Výjimečně si sebou můžeš vzít i svůj telefon, co ty na to?“ odvětila přátelským tónem Míša. „Tak teda jo,“ řekla Lucie.

  A tak se začaly pomalu chystat. Dojely včas a stihly vlak v devět hodin. Cesta utekla poměrně rychle a tak už stojí na Brněnském nádraží a čekají na autobus, který je doveze přímo k muzeu. „To je krásný domek,“ užasle vzdychla Lucinka. „Vidíš, já říkala, že se ti to bude líbit, však už jsme tady.“

  Vešly do budovy nejspíše z období renesance a hleděli na překrásnou indiánskou výzdobu. Z úžasu je vytrhl hlas: „Dobrý den slečny, tak co, přijely jste si k nám něco vyrobit nebo se jen tak podívat?“ Stojí tam mladý muž v indiánském oblečení a čeká na odpověď.

  „Budeme vyrábět!“ zvolá vesele mladší ze sester. A hned peláší k prvnímu stolu s výrobou masek. „Lucinko,“ povídá Míša. „Zajdu si jenom pro nějaké pití a hned jsem zpátky, zůstaň tady a hezky si vyráběj, ano?“ „Rozkaz kapitáne!“ zasalutuje.

  Míša tedy rychle utíká do zdejšího bufetu a kupuje si citrónovou minerálku. Pomalu se blíží ke stolu, kde dříve opustila svou mladší sestru. A co nevidí, Lucie nikde. Začíná cítit strach a paniku. „Kde je ta holčička, co si tu před chvíli vyráběla masku?“ zděšeně huláká. „Říkala, že jde za vámi, že chce taky něco k pití,“ odpoví ji mladá indiánka.

  A v tu si vzpomene, že ji dovolila sebou vzít telefon. A ihned jí volá. V telefonu se ozve: „Volaný je momentálně nedostupný, prosím zavolejte později.“ „To přece není možné, měla ho plně nabitý, nevěřím, že zrovna ona by si ho vypla,“ uvažuje nahlas starší sestra. Utíká na jiné místo a zkouší to znova. Z mobilu se však pořád ozývá ta známa věta. Zkusím to ještě jednou.

  A najednou se z telefonu ozve: „Volala jsem ti a nešlo to, neměla jsem ani jednu čárku a tak jsem chodila a chodila a hledala signál, chtěla jsem, ať mi koupíš taky něco k pití.“ Míša si oddechla. „A kde jsi?“ „Stojím u takového vycpaného medvěda, vidíš mě?“ ustrašeně povídá Lucinka. „Ach ano vidím!“. Rozběhne se a utíká k ní.

  Konečně se našly. Šťastně se objaly a celé odpoledne se od sebe nevzdálily už ani na krok. A když přijely domů, všechno vyprávěly mamince a tatínkovi. A poslední věta toho večera zněla: „A tak nám signál zkomplikovat život!“

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 31. ledna 2014 v 10:42.
  SVERYAS v něm napsala:

  Mobil

  Já měla mobil jako předposlední ze třídy. 26

  Příspěvek z 30. ledna 2014 ve 21:26.
  sportpetulka v něm napsala:

  Mobil

  Já měla mobil v druhé třídě, byla jsem mezi prvníma, všichni si ho chtěli půjčovat, no a teď jsem v sedmý a mám asi 3. nejhorší mobil ve třídě, taky dobrý... :DD 26

  Příspěvek z 26. ledna 2014 ve 21:30.
  Velkocus v něm napsal:

  Reakce na kobylka8:

  Děkuji. Moc mě to potěšilo:)


  AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Czech