Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Binacionální studium v Německu

  vydáno  •  škola
  Máš zájem o studium v zahraničí? Jdou ti jazyky? Jsi chytrý a nevadil by ti život na internátu? Pak je tahle škola jako udělaná pro tebe.

  Už nevím, jak jsem se o této škole dozvěděla. Možná od kamarádek, možná od rodičů, ale myslím si, že to byla neopakovatelná příležitost. A o čem to vlastně mluvím?

  O gymnáziu Friedricha-Schillera v Pirně (Německo). Je to dvojjazyčné, dvojnárodnostní (binacionální) gymnázium v zahraničí ke kterému patří i krásný internát na náměstí malého příhraničního města Pirna. Pokud bys sem šla/ šel studovat, budeš muset projít náročným výběrovým řízením na gymnáziu v Děčíně, které bude dvoudenní.

  Budeš dělat nějaké ty souhrnné testy a psychologické testy. Pokud postoupíš do druhého kola, budeš dělat pohovor v angličtině/ němčině a pohovor s psychologem. Na školu berou jen 15 dětí. Jestli tě přijmou, přijde ti pár dopisů s informacemi a s plakátem, s fotkami a popisy tvých budoucích německých spolužáků.

  Pak nastoupíš a bude to pro tebe šok. Budeš se muset mnohem víc učit, bude těžší dostat jedničku, pro některé nemožné. Stupně ohodnocení jsou od 1 do 6. V neděli večer vždy přijedeš na internát a v pátek po škole odjedeš zpět domů. Budeš mít mnohem víc prázdnin než tvoji bývalí spolužáci. Budeš si moci po škole užívat s kamarády, pak budeš mít studijní čas, pak večeři a v devět je večerka.

  Mně se tu moc líbí, ale někteří lidé jsou na to moc slabí a nevydrží to tu. Tato škola ti dá skvělý start do života, naučíš se skvěle německy a osamostatníš se.

  Doufám, že si o této možnosti studia přečtete více a zúčastníte se výběrového řízení. Možná se s některými z vás příští rok potkám.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. února 2016 v 16:38.
  SHeywood v něm napsala:

  Díky

  Zvládám to, i když je občas potřeba si pořádně zakřičet. Dík za hodncení19

  Příspěvek z 14. února 2016 v 7:20.
  konemy v něm napsala:

  Vypadá to zajímavě, ale v Německu... To by pro mně nebylo.
  Jsi dobrá, že to zvládáš. Jinak pěkný článek.