Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bišonek

  vydáno  •  mazlíčci
  Plyšák či živá bytost? Pečlivě si prohlédněte obrázek a zkuste uhodnout. Ano. Je to živý pejsek. Pejsek by se dal velmi snadno zaměnit za plyšáka v hračkárně, ani byste nepoznali, koho si berete domů. Ve srovnání s plyšákem je však tento pejsek o dost úžasnější.

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Bišonek, © MF DNES

  O jakou rasu se jedná? Tito psi se nazývají bišonci (mazlíci) a vznikli postupným šlechtěním mezi světovými válkami. V minulosti velice oblíbená rasa, hlavně u šlechty. Když se na něj podíváte, tak se není ani čemu divit.

  Jakou má tento pejsek povahu? Bišonci jsou velice společenští a hraví. Skvěle se hodí do rodin s dětmi, se kterými si náramně rozumí. Svou energii si velmi často vybíjejí na aportování a přetahování. Vynikají svou inteligencí, povely se naučí za velice krátkou dobu a skvěle se u toho zabaví.

  Jsou velice ohleduplní, umí rozpoznat vaše pocit. Když jste smutní, snaží se vás rozveselit, když nechcete lehnou si vedle vás, aby jste věděli, že oni vás nikdy neopustí. Na svého páníčka se někdy až fixují, po bytě za vámi stále chodí, protože nevydrží ani chvíli bez vás. Až tak jsou věrní. Když na minutu zmizíte z domu, vítají vás, jako by jste přijeli z roční dovolené. Tento pejsek je malý a stačí mu malý byt. 

  Jak bišonci vypadají? Již na pohled jde vidět, že se jedná o malé pejsky s kadeřavě bílou srstí. Mají krásně černé pronikavé oči, kterými s vámi navozují často kontakt. Jejich výška se pohybuje zhruba do 30 cm. Bišonek má skvěle stavěnou postavu připomínající atleta. Vyvinutý hrudník, hlava nesena hrdě, ocásek delší bez zatočení. Jejich kosti jsou velice jemné a křehké. 

  Jak dlouho bišonci žijí? Až 15 let.

  Jak se o bišonka postarat? Péče o bišonka není nijak výjimečně náročná. Výchova je velice snadná, násilí není potřeba. Nejdůležitější je každodenní péče o srst, která je delší a musí se neustále vyčesávat. Bez dostatečného vyčesávání hrozí kožní potíže, ekzémy atd. Kvalita srsti by měla spočívat v také neustálé čistotě, zářivé bílé. Proto je nutnost psa alespoň 1x týdně umýt. U očí bišonkům srst rezaví a kvůli vzhledu se srst u očí stříhá. V uších mají tenké chlupy, které by se měly aspoň 1x za měsíc vytrhávat. Díky čipernosti těchto mazlíků si chtějí většinu dne s vámi hrát. Procházky mají velice rádi, stačí jim krátké. 

  Pejsek na obrázku se jmenuje Dafinka a z vlastní zkušenosti můžu říct, že se jedná o nejskvělejší psí rasu. Zažijete s nimi spoustu legrace a velmi snadno se od vás něco nového přiučí.

  Autorka: (8 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 21. dubna 2015 ve 13:05.
  lucicarna v něm napsala:

  lol

  fakt pliošák 26 opr : plišák ale pilošák je hezčí 25