Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Black and white 2 – strategie

  vydáno  •  Hry · Počítače a počítačové hry

  Black and white 2 je strategie, v níž se vžijete do role boha a máte za úkol vést svůj lid k vítězství. Buďto pomocí síly, nebo tak, že rozšíříte svůj národ natolik, že se k vám obyvatelé nepřátelské říše sami přidají.

  Black & White 2, © Lionhead Studios

  Ve hře hrajete za Řeky a budete bojovat proti severským národům neboli Seveřanům, Japoncům a nakonec i proti Aztékům.

  Stavění

  V této strategii jsou celkem tři suroviny, a to jídlo, dřevo a ruda. Jídlo je potřeba, aby váš lid nehladověl. Dřevo je potřeba na stavbu každé budovy, některé budovy potřebují i rudu.

  Na začátku můžete stavět jen málo budov. Za tribut (to je jakýsi poplatek) si můžete koupit další a rozšířit tak svoje možnosti.

  Mezi základní budovy patří například skladiště, pole, ohrádka pro zvířátko, oltář a vila. Každá z těchto staveb má svoji funkci.

  Moje město

  Armáda

  Abyste mohli mít vojsko, je potřeba postavit příslušnou budovu. V počátcích hry máte jenom kasárnu pro vojáky na blízko. Později lze za tribut postavit i dílnu katapultů a střelnici, která produkuje lukostřelce.

  Bojovníci spotřebovávají dvakrát více jídla než obyčejní občané. Bojem je možné získávat zkušenosti a nové hodnosti. Nejnižší hodnost je branec, nejvyšší veterán.

  Zvířátko

  Před hraním této hry si můžete vybrat jedno ze čtyř zvířátek, a to krávu, opici, lva, nebo vlka. Každá z těchto bytostí má plusy i mínusy. Kráva například spotřebuje hodně jídla, vlk je skvělý válečník, orangutan se snadno učí, ale je slabý, apod. Své zvířátko můžete cvičit, vychovávat a dát mu jedno ze čtyř povolání, mezi které patří válečník, dělník, stavitel a bavič.

  Za tribut můžete svého mazlíčka vylepšit. Třeba ho naučit házet bleskové koule, zavlažovat vodou pole, nebo z něj udělat skvělého baviče. Díky tributu mu můžete i kupovat různé doplňky, mezi které patří například hračky.

  Tribut

  Tribut je nejlepší nabídka hry. Za něj je možné pořídit téměř cokoliv – koupit nové budovy, kouzla, vylepšit zvířátko, najmout vojáky, ... Získat se dá za postupování v hlavním příběhu nebo plnění úkolů, které vás mohou něco naučit (výukové úkoly).

  Karma

  Můžete být bohem dobrým, ale také zlým. Vaše karma se odráží ve vašich činech. Pokud rádi válčíte nebo se moc nestaráte o svůj lid, stanete se zlým bohem. V případě, že naplňujete potřeby svého lidu a snažíte se získat na svoji stranu svého protivníka zvyšováním úchvatnosti svého národa, bude z vás hodný bůh.

  Odlišnosti mezi prvním a druhým dílem

  Ve dvojce přibyl bronzový svitek, který slouží k výuce hráče, je možno zvolit mezi čtyřmi příšerkami v úvodní fázi hry a je tam o poznání lepší grafika.

  V jedničce je více kmenů, obyvatelé mohou rybařit, zázraky lze aktivovat za splnění stříbrných svitků (ve dvojce se za ně získává tribut), jsou zde artefakty (nástroje či nějaké výrobky), které slouží k zapůsobení na vesničany. Také má hra několik režimů (potyčka, deathmatch či kooperativní režim), ale na začátku hry je na výběr pouze mezi třemi bytostmi, další přibyde za plnění stříbrných svitků, zvířátko nemá na výběr mezi tolika povoláními a předchůdce má jiný příběh, který klade daleko větší důraz na soupeřící bohy.

  Samotná hra je doporučená od 12 let.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 4. listopadu v 17:11.
  Anež v něm napsala:

  Hodně zajímavý článek. 5 tlapek