Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Blíží se pololetní vysvědčení...

  vydáno  •  Škola a poznání
  Pro některé lidi je vysvědčení velmi důležitým papírem a já patřím mezi ně. Chystám se totiž na gymnázium a díky novému školskému zákonu mám třikrát větší šanci na přijetí. Nový školský zákon totiž zavedl, že se dají z deváté třídy podat tři přihlášky. Ale má to spoustu pro i proti.

  Přijímací zkoušky na střední školy - Žáci základních škol, někteří v doprovodu rodičů, dnes během dopoledne skládali přijímací zkoušky pro čtyř, šesti a osmileté studium na olomouckém Gymnáziu Hejčín.(21.4.2008) , © Luděk Peřina

  Je velmi důležité zjistit si, kdy bude mít škola, na kterou se hlásím, přijímací zkoušky. Můžu si sice podat tři přihlášky, ale pokud budou mít tři školy přijímací zkoušky ve stejné dny (většina škol má dva termíny), tak budu nucena vybrat si jednu nebo dvě z nich - zatím se nejde rozdvojit. Toto je věc každého jednotlivce, ale doporučuji si to předem zjistit - stejně tak jako kritéria přijímacího řízení.

  Některé školy mají například v kritériích napsáno, že vás přijmou bez zkoušek třeba do průměru 1,5. Ovšem měly by tam mít i napsáno, jestli se ten průměr počítá ze všech předmětů nebo jen z některých. Velké pro tohoto zákona je, že ten, kdo má dobré známky a ví o nějaké škole, na kterou by ho vzali bez přijímacího řízení, může si tuto školu dát třeba na třetí místo a díky tomu se nebude muset stresovat, že ho nikam nevezmou.

  Každému zájemci o další informace bych doporučila podívat se buď na stránky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nebo společnosti Scio, které zajišťují na většině škol přijímací testy.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi petix

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Příspěvek z 16. února 2009 v 5:10.
  Janča- v něm napsal:

  Reakce na Biggi96:

  Mno můžu říct,že jsem v 9.třídě a na druhém stupni mám lepší známky než na prvním takže nevim mno16

  Příspěvek z 7. února 2009 ve 13:13.
  hermijona v něm napsal:

  3x větší šance na přijetí......to sotva

  někdo si myslí že když mohou podat 3 přihlášky na střední školy že budou mít 3x větší šanci na přijetí ale opak je pravdou bohužel tě musím zklamat petixko 15515

  Příspěvek z 1. února 2009 ve 20:40.
  Convinka v něm napsal:

  joo

  my sme s kámoškou měli obě samý 1 16 ale tahala sem to na poslední chvíli no jo no 2425