Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Blogování: Nereálný svět nebo super zábava?

  vydáno  •  Volný čas doma
  Slyšeli jste někdy už o blogování? Pokud ne, tak jste na správné adrese. Blogování je totiž super zábava pro všechny. Mnohem zábavnější než psát deník.

  Klára Odehnalová je největším talentem v rychlostním psaní na klávesnici., © MAFRA

  Blogovat znamená, že si založíte přes internet blog, či stránku, kde můžete psát články a zažít spoustu zábavy. Blog můžete založit přes mnoho stránek: blog.cz, webnode.cz, estranky.cz, blogger.com a spoustu dalších. Já mám tedy blog přes blog.cz a s ním také nejlépe umím. 

  A není v tom žádný háček, najedete na stránku blog.cz a vpravo nahoře je nápis „založit nový blog“. Na ten klikneme a vyplníme všechny údaje, co jsou potřeba. Pak registraci odešleme a koukneme se na svůj e-mail, který jsme napsali do registrace, ve kterém bychom měli najít zprávu s aktivací.

  Ve zprávě se ukáže odkaz, na který klikneme a přihlásíme se. Pokud to neuděláme, blog se nám neaktivuje a tím pádem nebude existovat. Jakmile budeme přihlášení, musíme si vybrat vzhled stránky a napsat logo. Zaškrtneme šablonu, která by se nám líbila. Tak bude vypadat náš blog. Do políčka „logo“ napíšeme, co bychom na stránce chtěli mít napsané. 

  Uvedu příklad: Když otevřeme stránku Alíka, na záložce se nám píše logo „Alik.cz, Internet pro děti“. To je logo. Tím pádem do tohoto políčka napište, co byste tam chtěli mít napsáno vy. A potom klikneme na „uložit“ a můžeme psát články.

  Můžeme se prohrabat v nastavení a změnit si barvy, písma, šablonu ... Skoro všechno. Pokud byste chtěli vlastní design a neumíte si ho vytvořit ani nastavit, stačí napsat na nějaké blogy, které dělají grafiku (designy neboli laylouty na blog) a když se s tím člověkem domluvíte, udělá vám ho tak, jak si přejete. Stačí jen do vyhledávače napsat : „-designy na blog na přání“.

  Ze začátku bude trošku horor tomu porozumět, ale jakmile na to přijdete, je to super zábava. Můžete navštěvovat další blogy, číst články, komentovat je a podobně. Můžete se na některých blozích zapsat do „affs“ neboli affilates (spřátelené blogy) . 

  Blogování je opravdu super a nejlepší na tom je, že kdykoliv je vám smutno nebo veselo, můžete se s tím na blog vypsat a někdo vám třeba bude ochotný pomoci nebo se s vámi podělí o svých myšlenkách. Někdo sice říká, že blogování je nereálný virtuální svět, ale to se pěkně plete. Blogování je totiž lepší než hrát 5 hodin nějakou násilnou hru, opravdu. Myslím, že je to více pro holky, ale i kluci samozřejmě můžou blogovat. Tedy v mém věku žádného kluka, co by blogoval neznám, ale to vůbec nevadí.

  Tak doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohla a budete stejně jako já vytvářet úžasný blog, který může na internetu být několik hodin, dní, nocí, týdnů, měsíců, roků. Záleží to jen na vás, jak dlouho ho budete vést. Každému se daří jinak a každý musel zezačátku vytrpět malou návštěvnost, neaktivitu a ne moc dobrou zkušenost s blogováním. Ale nesmíte se na to vykašlat, musíte se zlepšovat. Koukněte se třeba na jiné blogy a napište komentář, třeba se kouknou na váš blog. 

  Ale samozřejmě to nesmí být komentář tipu: „Ahoj, koukneš se prosím na můj blog?“ To opravdu ne. Musí to být komentář související k článku, po pěkných komentářích se blogeři určitě dívají na blog pisatele komentářů. Tak to už je asi vše, já a můj blog lilly-diary.blog.cz se s vámi loučí a snad se vám bude dobře blogovat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 29. dubna 2015 ve 14:39.
  Lodo10 v něm napsala:

  Ja mam blog

  A mam ho ne webnode