Alíkovina

Boloňský psík - malý pes se srdcem velké dogy

vydáno  •  Zvířata
Už odmalička jsem milovala psy. Malé i velké, to mi bylo celkem jedno. Můj první pejsek byl kříženec, bohužel ale hodně pouštěl chlupy, takže byl venku. Po krásně strávených 15 letech nás však opustil. Mamka tvrdila, že už nechce pejska. Přemluvit jí, abychom si pořídili dalšího, mě stálo hodně práce, ale stálo to za to.

Bišonek, © Profimedia.cz

Mamka chtěla malého pejska do bytu - antialergického. To znamená, že na jeho srst nemůžete mít alergii a chlupy nepouští. Tak nám jednou mamčina kamarádka poslala fotky jejího barevného boloňského psíka a hned jsme věděli, že chceme právě toto plemeno. Vyhledali jsme si příslušný kontakt na chovatelku tohoto plemene a měli jsme štěstí - zrovna měla jednu fenečku těhotnou. Uběhly asi 4 příšerně dlouhé měsíce a pejska nám mamka přivezla jako překvapení!

Pojmenovali jsme ho Tedýsek (Teddy, Tedynek, Tedulínek) a rázem se stal miláčkem naší rodiny, dokonce i mamky. Ze začátku jsme si s bratrem mysleli, že to bude takový ten typ rozmazleného gaučového psíka, ale to jsme se mýlili. Teď už mu je 9 měsíců a za nic bych ho nevyměnila. Chodíme do lesa, běháme spolu, chodíme ven. A jak je chytrý - za měsíc jsem ho naučila, aby si kňučel u dvěří, když potřebuje čůrat, a pak jsem ho naučila "sedni", "ke mně", "fuj" a "dej".

Je prostě úžasný. Je s ním hodně práce, ale stojí to za to. Je to malý boloňáček, kterému bije v těle srdce velké dogy. Proto nepodceňujte malé psy.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (40)

Příspěvek z 17. října 2011 v 9:59.
Miniem830 v něm napsala:

Já mám osobně taky radši věttší psy . Ale tady je to hlavně o vzhledu ;) Jinak podle mě maj oba dva společnou povahu > zlatou . My máme boloňáka jenom kvůli mamce > je malej , hodnej , nepelichá atd. Ale taky mám radši větší psy třeba kolie :P

Příspěvek z 15. října 2011 v 15:38.
Titanic00 v něm napsala:

Pes? spíš ne

fujky, takovou havěť bych nikdy nechtěla 26 já radši spíš velký psy než tyto násady na koště 16

Příspěvek z 25. září 2011 v 17:26.
noll v něm napsal:

noll

bolonaka*