Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bombarďákovo album, ze kterého dětem možná bude špatně

  vydáno  •  volný čas doma · volný čas venku · kultura · hudba
  Vycházeli jsme ze známého receptu pejska a kočičky na dort, říkají tvůrci nového alba Písničky kluka BomBarďáka, určeného dětem. Doufají, že se z jejich díla neudělá posluchačům špatně. Můžete si to ověřit, Alík.cz uvádí videoklip k písni Ukolébavka a písničku Fotbal v plném znění.

  Bombarďák: Ukolébavka, © Indies Scope 2013

  Křest alba

  se koná v úterý 18.6. od 17 hodin v pražském Divadle Dobeška. Kapela bude během léta k vidění na řadě festivalů a venkovních scén. Termíny vystoupení jsou na webových stránkách kapely.

  Album Písničky kluka BomBarďáka navazuje na úspěšná alba pro děti a jejich rodiče Bongo BonBoniéra a Bongo BomBarďák. Ale na rozdíl od těchto dvou jde o album autorské. Jeho hlavními tvůrci jsou herci a muzikanti Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Filip Nebřenský.

  Hlavní postava alba, beatboxer Bombarďák, byl průvodcem alba Bongo BomBarďák.

  Díky němu pak vzniklo i dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka, které mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava v roce 2012. Založení kapely a natočení alba je tedy už třetím "bombarďáckým" produktem.

  Kapelu provází od počátku nadsázka a motto "Hudba nemá styly, hraj, co je ti milý." Michal Dalecký upřesňuje: "Etno, ploužák, punk, folk i folklór zní jedině u BomBarďáka." Do studia tvůrci přizvali mimo jiné bubeníka Ondřeje Pečenku a multiinstrumentalistu Ondřeje Ježka. V jeho studiu Jámor se album míchalo a masterovalo.

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Příspěvek z 26. března 2014 v 17:27.
  Morce101 v něm napsala:

  Alíku?

  Proč to je nedostupný??27

  Příspěvek z 6. března 2014 v 17:51.
  lucicarna v něm napsala:

  lucicarna

  i gdiš mnenim nazor točise mi hlava a je mi mdlo už to neni dobri asi se po zvacim.. už se stalo fffffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj hnusnej song"!555555555555555555588888881417fuj!

  Příspěvek z 6. března 2014 v 17:47.
  lucicarna v něm napsala:

  lucicarna

  http://www.youtube.com/watch?v=nEFWeMfKf6c super teda z 51 procent23