Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bořek Stavitel vyráží na turné

  vydáno  •  rodičům · předškolákům
  Víte, že Bořek Stavitel je nejen světoznámý kutil a stavař, ale také náramný světoběžník? Mluví 45 jazyky a tak není divu, že ho znají děti opravdu po celém světě. A kdyby jenom děti. Říká se, že jeho odpověď "Yes, we can!" (Ano, můžeme!) si dokonce pro svou předvolební kampaň vypůjčil nynější americký prezident Barac Obama.

  © archiv

  Poprvé viděli hrdinu dětského animovaného seriálu kluci a děvčata ve Velké Británii v roce 1999 – tedy právě před deseti. Od té doby se Bořek naučil mluvit mnoha jazyky.

  Například španělsky, slovinsky, italsky, francouzsky, japonsky, německy, česky či hebrejsky. Pochopitelně, že má v mnoha jazycích provedené i své webové stránky -  www.bobthebuilder.com

  Postava Bořka Stavitele, dobráckého, rozumného a svědomitého majitele stavební firmy, se zrodila v hlavě britského producenta a televizního scenáristy Keitha Chapmana. Právě on je autorem Bořkovy nejznámější repliky "Can we fix it?" (Dokážeme to opravit?) s následující odpovědí "Yes, we can!" (Ano!).

  Nejen pro české vysílání se musel Bob the Builder přejmenovat. Například ve Finsku jej děti znají jako Puuha-Peta. Aby mohl stavět i v japonských televizích, musel stavbyvedoucí dokonce změnit svůj vzhled.

  Bořek Stavitel v BrněBořek Stavitel v Brně

  Původní postavička má totiž čtyři prsty - což v Japonsku odkazuje na mafiánské praktiky jakuzy. Aby japonským dětem nepřipadal jako darebák, museli mu tvůrci pátý prst přidělat.

  Bořek moc dobře ví, že sám by nic nedokázal. Naštěstí má partu skvělých přátel, s kterými žije ve Slunečnicovém údolí: kamarádku Týnu, míchačku Julču, jeřáb Lůďu a buldozer Max.

  Bořek Stavitel v BrněBořek Stavitel v Brně

  Bořek Stavitel už dávno není k vidění jen v televizi. Jako skutečná hvězda vyráží i na velká turné. Zatímco v loňském roce se snažil Bořek naučit své kamarády správnému chování, v letošní show nazvané Bořek Stavitel LIVE! Zmatky Strašáka Huga se všechno točí kolem životního prostředí a správného třídění odpadů. Diváci se nejen mnohé dozvědí, ale zároveň si užijí spoustu legrace. O to se zaslouží rozpustilý strašák Hugo, farmář Okurka a pan Moudrý.

  Představení plné písniček je určeno rodičům s dětmi (od 2 do 8 let). Pro děti do 1 metru, které mohou sedět rodičům na klíně, je vstup zdarma (kromě Českých Budějovic - tam je nabízeno speciální rodinné vstupné).

  bořek stavitel live!

  Zmatky Strašáka Huga

  Bořek StavitelPraha 22.11. Tesla Aréna
  Karlovy Vary 23. 11. KV Arena
  České Budějovice 25. 11. Budvar Arena
  Pardubice 27. 11. ČEZ Aréna
  Ostrava 28. 11. Vítkovice Aréna
  Brno 29. 11. Hala Vodova

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  hanulka1098 v něm napsal:

  JE DOBRÝ PRO MALÉ DĚTI

  TAK JE TO DOBRÉ PRO TY MALÉ DĚTI10 ASPOŇ SE NAUČÍ VÍC SLOVÍČEK  25

  Billíček v něm napsal:

  hmm

  Téma je teda boží.... jako psát o Bořkovi Stavitelovi...no nwm.... ale jako nic proti....

  Billíček v něm napsal:

  Reakce na háša:

  ehm...xD