Alíkovina

Bostonský teriér

vydáno  •  Zvířata

Slyšeli jste někdy o rase psa bostonský teriér? Já osobně moc ne, ale jen do té doby než jsme si tohoto pejska pořídili. V tomto článku se dozvíte, jak se o něj starat a jaký je jeho původ.

Můj pejsek, © Kajdička

Bostonský teriér, jak je poznat podle názvu, pochází z USA, přesněji z Bostonu. Je to kříženec několika ras: pitbulteriéra, bulteriéra, boxera a anglického buldoka. Původně byl bostonský teriér určen k bojovým hrám, ale pak se zjistilo, jak je přítulný. Postupem času ho začali lidé chovat jako domácího mazlíčka.

Jak se o pejska starat?
Než si pejska přivezete domů, kupte spoustu hraček na kousání, doporučuji sehnat starší deky, ručníky a začít kupovat pravidelně noviny (než se pejsek naučí čůrat venku). Pejsek nesmí bydlet venku, nemá totiž podsadu a mohla by mu být velikánská zima. Počítejte s tím, že rychle roste, takže ho nesmíte zapomenout pořádně změřit a objednat zimní obleček (je to doopravdy potřeba, jinak s ním v zimně nevyjdete na vycházku). Potřebuje i výcvik, taktéž kvalitní pamlsky, obojek a vodítko. Rasa bostonského teriéra je moc tvrdohlavá a samec si bude myslet, že je vaším pánem, takže je kvalitní výcvik strašně potřeba. Fenky jsou více přítulné, přesný opak psů, tedy samců.

Jak jsem přišla k pejskovi?
Před bostonským teriérem jsme měli jen ovčáky a rozhodli jsme se, že chceme změnu, líbili se nám pejsci s „placatým“ čumáčkem, ale nechtěli jsme buldočka, tak jsme našli bostonského teriéra, dlouho jsme hledali vhodný inzerát. Dne 13. 8. 2019 jsme si pro něj jeli. Byl malinký a dali jsme mu jméno Čenda.

Autorka: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 14. února v 15:59.
panglaq v něm napsal:

Taky dávám 5 tlapek, ale ta péče o takového pejska musí být asi hoodně náročná8-o

Příspěvek z 9. února ve 20:13.
JáJá1 v něm napsal:

Hezký článek, 5 tlapek.:->