Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Box pro děvče?

  vydáno  •  Sport
  Jsi dívka, kterou zajímá bojové umění nebo box? Není to nic zvláštního. V dnešní době může být boxerkou i děvče. Já sama boxuji.

  Je mi 14 let a už 8 měsíců se věnuji boxu. Jak jsem se k tomu dostala? Moje spolužačka se věnuje bojovým sportům už od malička a mě to jakýmsi způsobem přitahovalo. Přece jen když vás někdo naštve a máte chuť mu dát pořádnou ránu, nebude lepší dát několik ran pytli než kamarádovi nebo spolužákovi? 

  Když jsem se svěřila mamce, že by mě lákal box nebyla úplně nadšená. Každý v rodině čekal, že to nebude ono. Musím říct, že mě box opravdu baví. Je to sice velká fyzická zátěž, ale to se od tohoto sportu dá očekávat.

  Pokud by tě bavil box, věř, že opravdu není špatné, že jsi dívka. Musíš jen chtít tak moc, aby ses do toho zakousla a nepustila, protože někdy je to opravdu těžké. Zvlášť pokud schytáte nějakou tu ránu od soupeře.

  Neboj se, jestli jsi starší, věk není nic, co by tě zbrzdilo. Do našeho oddílu pravidelně přichází jak ti nejmladší kolem 12-14 let, tak i ti nejstarší kolem 40 let. Takže věku se meze opravdu nekladou. 

  Jestli jsem tě aspoň trošku chytla a box by tě lákal, neměj strach a najdi nejbližší oddíl. Box je opravdu skvělý sport. Je to sport, který mě baví a navíc skvěle dokáže zlepšit vytrvalost. Takže pokud nejsi lenoch a pecivál, pojď do toho.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 16. května 2015 ve 20:55.
  anicka v něm napsala:

  Reakce na kočilka:

  taky delam taekwondo.do jakyho oddilu chodíš????????????ja k lackovi

  Příspěvek z 13. května 2015 ve 21:21.
  kočilka v něm napsala:

  taekwondo

  Já už asi pět let dělám taekwondo a naprosto to miluju. Dokonce je v našem oddílu asi víc holek než kluků 21

  Příspěvek z 11. května 2015 ve 21:49.
  kobylka8 v něm napsala:

  Box

  Moc hezky sepsaný článek, mě osobně mamka s nevlastním strejdou přemlouvají ať se začnu učit nějaké bojové umění, bohužel mě to nějak neláká i když v dnešní době... Vzhledem k tomu že se věnuji Street Dance a jízdě na koni, opravdu je box veliký rozdíl. Uvidím a možná začnu. Tento článek mě posunul k rozhodnutí že bych to mohla zkusit :)