Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Brácha mě někdy štve, ale mám ho ráda

  vydáno  •  Rodina
  Určitě každému někdy leze na nervy jeho sourozenec. To mně taky, ale teď už méně. Když se můj bratr Tomáš narodil, byly mi 3 roky. Byla jsem moc ráda a pořád jsem se ptala: "Kdy už si se mnou bude moct hrát?" a podobně. Postupně se vše měnilo.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Můj bratr vyrostl - je mu teď 9 let. Pořád jsme se jen prali a prali. On mě tahal za vlasy a mlátili jsme se. Když mi to začínalo lézt na nervy, řekla jsem ošklivé slovo. Bratr vše vykecal rodičům a já potom dostala vynadáno. Když byl večer a bratr usnul, mamka si ke mně lehla a říkala, že to bylo pěkně hloupé mu něco tak ošklivého říct. Připomínala mi, jak jsem byla ráda, když se narodil. A teď tohle.

  Mě samotnou to mrzelo, ale bránila jsem se a říkala, že on mi také nadává. Mamka odpověděla, že jsem starší, tak ať trochu myslím. Že kdyby se mu něco stalo, tak bych toho do smrti litovala, že jsem mu toto den předtím řekla. A pak odešla a já přemýšlela. Mamka má pravdu. Kdyby ho zajelo auto nebo něco, tak bych snad vlítla pod auto! Skoro jsem až brečela. Druhý den jsem se mu omluvila a vycházeli jsme spolu dobře.

  Samozřejmě že se pořád sourozenecky pošťuchujeme, ale nenadáváme si. Ty minulé dny jsem si někdy přála sourozence nemít, ale teď vím, že je lepší ho mít, i když budete mít vše dohromady. Vím, že je spousta lidí a dětí, kteří sourozencům nadávají, ale trochu přemýšlejte. Je to váš příbuzný a kdyby se mu nebo jí něco stalo, do smrti byste si to neopustili. Stačí jen ta představa. Já svého bratra mám ráda a budu mít pořád. A to je dobře.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (23)

  Copinka v něm napsala:

  Ten článek je moc hezký. Já mám starší nevlastní sestru Štefanii a taky se pořád pošťuchujeme a nadáváme si ale pokaždé se té druhé omluvíme.:-)

  ANDÍLEK2009 v něm napsal:

  Příspěvek z 29. října 2010 v 17:56.
  Anucha v něm napsala:

  Reakce na ra1:

  hudáku,ale aspon máš pokojík pro sebe.můžete si koupit třeba psa ten tě rozveselí...7