Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bráškův zápis do první třídy

  vydáno  •  Škola a poznání · Předškolákům · Rodina
  Zima je nejen obdobím, kdy si užíváme zimních radovánek, ale pro děti předškolního věku je také časem, kdy jdou k zápisu do první třídy. Nejinak tomu bylo i u nás. Můj mladší bratr bude za chvíli také již školák a tak i on nedávno s maminkou vyrazil do školy k zápisu... Docela se mu tam líbilo.

  © Slavomír Kubeš, MAFA

  Hned u vchodu našla jeho jméno paní učitelka na seznamu, dala mu batůžek plný dárků a na krk mu pověsila výrobek z keramiky, který mu bude tento den připomínat. Dostal také kartičku, na kterou se mu zaznamenávaly splněné úkoly.

  Jako první úkol si vybral práci s počítačem. Nějaké vymalování obrázků pro něho byla úplná hračka! Další zastávka byla v tělocvičně. Ani tam nebyl problém. Vždyť je kluk a nějaké skákání, chození po lavičce a házení míčem je přeci samozřejmostí.

  Malování štětcem a vodovými barvami byl už trošku větší problém. Ne že by neuměl malovat, ale papír byl ve svislé poloze a té vody dal přeci jenom víc, ale i toto zvládl.

  Nakonec ho ještě čekalo nalezení a domalování rozdílů na obrázku, představa čeho je víc a zazpívání písničky. I toto zvládl. A jak se mu zápis líbil? No nejlepší bylo přece házení s míčem!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 17. března 2010 ve 20:35.
  Kapřík10 v něm napsal:

  Velké změny ve škole

  My jsme měli velmi škaredou školu a pán ředitel s tím nic nedělal protože mu to bylo úplně jedno,jednoho dne řekl že škola je rozbitá ale aspoň něco a já jsem se pana ředitele jednou zeptal jestli by tu školu dal trochu do pořádku ale on řekl že to nění tak jednoduché protože by musel sehnat všechny kteří si s tím vý rady,tak jsem odešel a jak skončila škola tak jsem rychle běžel domů a neuběhla ani minuta a už jsem byl fuč protože jsem byl shánět nějaké opraváře ale nebyla po nich ani stopa,tak jsem ušel 2km a čéče to byl zázrak,asi 5 metrová budova ve které asi bylo 2000 lidí a to byl panečku zázrak,já jsem se s nima domluvil o rekonstrukci celé školy,a přijeli za 2 dny že nám ji opraví,a za 10 měsíců bylo po všem,škola byly nádherná a v nové škole se nám žilo parádně,všude sláva a to všechno díky mě,no a tak je to opět tady,já můsím udělat to samé co bylo v minulosti a snad to tak nebude pořád tak ahoj.

  Příspěvek z 13. března 2010 ve 20:03.
  Bruník v něm napsal:

  Reakce na avokádo12:

  Jo,jo,šikovnej chlapeček.....................2621162425

  Příspěvek z 13. března 2010 v 19:57.
  Bruník v něm napsal:

  Reakce na Hana-2:

  Mysíš si, že tě maj sourozenci rádi když o nich tak píšeš..........20