Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Brýle - konec života?

  vydáno  •  Zdraví · Handicap
  Když jsem přišla do třídy a řekla, že budu nosit brýle, reakce na to byly různé. Paní učitelka řekla, že mě posadí dopředu, abych dobře viděla. Holky řekly, že to nevadí, že mě mají rády takovou, jaká jsem, a že na vzhledu nezáleží. S klukama to bylo trochu horší.

  © Alík

  "Ježiš, další brejlounka ve třídě," dala by se shrnout jejich reakce. Řekla jsem jim, že za to nemůžu. Začali nadávat ještě víc.

  Když je poté slyšela paní učitelka a viděla, jak jsem nešťastná, zastala se mě a řekla klukům, že kdo mi bude nadávat a posmívat se mi, tak bude mít co do činění s ní! Potom mi paní učitelka řekla svůj příběh. Když byla přibližně stejně stará jako já, moc si přála brýle - byl to prý nejlepší módní doplněk. A teď je skutečně potřebuje. To mě povzbudilo a zvedlo náladu. 

  Jak se vlastně zjistilo, že potřebuji brýle? Ve škole jsme měli vánoční basketbalový turnaj a já byla maskot. Když jsem se později šla převléci do šatny, tak mi holky ze sekundy B stříkly voňavku do očí a já musela na oční pohotovost. Tam se mě všude ptali, jestli nosím brýle. Později jsem zjistila proč - na pravém oku mám 1.0 dioptrie a na levém 0.75, což je na začátek docela dost. Zase tak moc by mi nevadilo, že mi stříkly voňavku do očí, ale mnohem více mi vadilo, že se mi ani neomluvily!

  Takže teď budu další "brejlounka" ve třídě. Ale řeknu vám: důležitější je zdraví než hádky a konflikty. Brýle přece nejsou konec života. 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (61)

  Příspěvek z 21. března 2010 ve 21:17.
  Simako_Pušačtě v něm napsal:

  Reakce na Originál:

  Ale pyty! Já nosím brejle taky a rovnátka stejně tak..A vypadám normálně..

  Příspěvek z 20. března 2010 ve 20:42.
  rhammond v něm napsal:

  Reakce na -O-:

  ano más pravdu 4

  Příspěvek z 20. března 2010 v 19:01.
  -O- v něm napsal:

  Ne!

  Já sice brýle nemám ale měla bych tu mlou radu:Pokud znáte někoho kdo má brýle tak se neposmívejte může vám to oplatit třeba tím že budete mít rovnátka nebo jinou''drobností''toková ''drobnost'' jsou i brýle,brýle se nosí proto abychom neskončli jako slepci,brýle jsou dobrá věc stejně jako rovnátka já rovnátka mít budu a dopředu vím že se mi nikdo posmívat nebude a když jo tak si myslím že by měl pochopit že i on může být takovým terčm posměšků.
  25