Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Budu to k něčemu potřebovat?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 4. července 2017 v 11:13.
  ALX75 v něm napsal:

  fyrefli: Samozřejmě, že je pravda, že někdo některé znalosti využije více, jiný méně, a další opravdu skoro vůbec. Ale (nejen) základní škola by Ti měla poskytnout právě nějaký všeobecný rozhled a vědění, které by Ti následně mělo usnadnit rozhodování, co Tě bude bavit, jakým směrem se chceš dále ubírat.
  Geometrii a obecně matematiku využiješ nejprve například při maturitní zkoušce z matematiky, která se Tě možná bude do budoucna týkat. Vše také jistě využiješ, pokud se později rozhodneš jít na nějakou školu s technickým zaměřením, ale i na některé učební obory.
  Můžeš jít studovat například i geografii/ zeměměřictví nebo nějaký podobný obor, kde využiješ obecně nějaké nákresy a znázornění (mapy, hranice pozemků....), můžeš vytvářet nějaké návrhy (třeba staveb). Zde se Ti hodí i znalost zeměpisu.
  Můžeš pracovat v cestovní kanceláři, kde bys měla mít určitý přehled o tom místě, které budeš někomu nabízet jako místo pro jeho dovolenou, znát místní specifika, názvy pohoří, řek, měst, umět se orientovat na mapě - a to se může týkat i České republiky. I v meteorologii bys dané znalosti jistě využila, a takových oblastí je jistě spoustu.
  Kreslení využiješ také v různorodých oborech, třeba i v případě, pokud by ses chtěla později stát učitelem výtvarné výchovy na nějaké škole, ale i mnohde jinde.
  Může se stát, že se později rozhodneš jít studovat obor s přírodovědním zaměřením, kde se Ti mohou hodit právě znalosti z přírodopisu, a to i v případě, pokud se rozhodneš pracovat se zvířaty (např. jako ošetřovatel, veterinář), to se Ti vše může hodit i pro nějaký domácí chov zvířat doma pro vlastní potřebu nebo budeš obecně pracovat v zemědělství.
  Němčinu můžeš využít, i když budeš pracovat u nás v České republice a to i v kanceláři. U nás je spousta firem, které obchodují nebo spolupracují s Německem a podobnými zeměmi, tudíž je často potřeba umět některé věci s místními obyvateli domluvit ať už telefonicky, nebo se vyznat v jejich účetních dokladech a to například i z pozice sekretářky. A i opět z pozice pracovnice cestovní kanceláře, nebo nějaké průvodkyně kdekoli, kde budou turisté z Německa.

  Příspěvek z 4. července 2017 v 10:39.
  Snuhlas v něm napsala:

  fyrefli: Tak geometrii jako takovou jsem k vzhledem k mému povolání truhláře využivala dost často. Malování věcí jako třeba tebou zmíněného jabka se taky hodí, vzhledem k tomu že malují obrazy. Znalost řek je podle mě taky dost užitečná. Když někam jedeš. Každý z nás, prostě využije něco jiného. To prostě už závisí na tom co člověk rád dělá, v jakém prostředí se nachází a jaké si vybere povolání. Ta němčina byla jen takový největší příklad z mého života. Ale jak napsal Pralinka2, takových příkladů by se dali uvést stovky.

  Příspěvek z 4. července 2017 v 9:00.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Konkrétně rýsování trojúhelníku mě nenapadá, ale všeobecně vlastnosti trojúhelníků se hodí například v případě, když při prázdninových toulkách budeš chtít zjistit výšku nějakého objektu, například rozhledny, kostelní věže nebo osamělého stromu, a nebudeš mít u sebe zrovna laserový dálkoměr.
  Znání přítoků Vltavy se může hodit například když se při plavbě po Vltavě budeš potřebovat zorientovat. Ale může se hodit i při cestě autem nebo na kole, když budeš přejíždět po mostech nad těmi přítoky.
  Němčina se hodí nejen v Německu, ale i v případě, kdy někdo bude pracovat ne zrovna v kanceláři, ale například za pultem prodejny nebo v pokladně supermarketu nebo za přepážkou okýnka s informacemi. Stejně jako některým německým prodavačům se hodí znalost češtiny.
  A příkladů by se dalo uvést více.

  Příspěvek z 3. července 2017 v 8:49.
  fyrefli v něm napsala:

  Ehm,a víš k čemu ti jsou: rýsování trojúhelníku , namalování jablka,znání přítoků Vltavy nebo rozdíl mezi tasemnicí bezbranou a mnohočetnou? Jak vidím jediná věc kterou jsi využila byla Němčina. Ale ne všichni vůbec kdy do Německa pojedou a většina zůstane tady a bude pracovat v kanceláři.

  Příspěvek z 2. července 2017 v 17:50.
  lulu68 v něm napsala:

  Tohle není myšleno jako urážka, ale kolik ti je let?

  předchozí 1 další