Alíkovina

Bůh českého jezdectví, Josef Váňa, opět zvítězil

vydáno  •  Sport
Josef Váňa zase vyhrál! Je to jeho 7. výhra ve Velké pardubické, na které startoval 24x. Jeho kůň Tiumen je rovněž rekordman - 15x startoval v různých dostizích a 4x vyhrál. Není to prostě úžasné?

Josef Váňa s Tiumenem skáče přes jednu z překážek na Velké pardubické, © MAFRA

Kdo jste dostih neviděl na vlastní oči nebo v televizi, tak nezoufejte - brzy budou určitě na youtube záznamy. Váňa je můj obří jezdecký vzor a samozřejmě se skláním i Železníkovi a Tiumenovi. Myslím, že dokud Váňa starší neopustí dostihové dráhy, tak mladší snad nikdy nevyhraje.

Jsem nadšená, i když jsem to věděla dopředu. Kdo zná jeho taktiku, tak se nedivil, že byl až do posledních 1 000 metrů pozadu. Letošní Velké pardubické se zúčastnily i dvě ženy a jeden zahraniční jezdec.

Dostihy

Více o Velké pardubické i dalších událostech dostihového sportu najdete ve sportovní rubrice iDNES

Když po 6. vítězství v roce 2009 dělali s Váňou novináři rozhovor, řekl, že 6x vyhrát je krásné, ale 7 je přece jenom hezčí číslo a že chce vyhrát znovu.

Trošku jsme se všichni báli, aby to přežil ve zdraví, a nakonec 57 let starý jezdec na devítiletém koni ukořistil vítězství. Nadlidský výkon.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (23)

Příspěvek z 27. října 2010 v 16:58.
Kora112 v něm napsal:

Vzor

No, sice to není můj vzor, protože se věnuju parkuru, ale obdivuju ho i jeho koně.Je fakt dobrej, a drží se... můj koník sice dřív dostihy běhal, ale to jsem ho ještě neznala, teď se věnujem skákání 16

Příspěvek z 27. října 2010 v 16:56.
Kora112 v něm napsal:

Vzor

No, sice to není můj vzor, protože se věnuju parkuru, ale obdivuju ho i jeho koně.Je fakt dobrej, a drží se...

Příspěvek z 27. října 2010 ve 12:31.
sely v něm napsala:

josef vana je super

je to nadherné vyhrát hned 7*471