Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Bulharsko z mého pohledu

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny · Léto

  Byl jsi někdy v Bulharsku, pojedeš tam nebo tě jen něco zajímá? Přečti si moje zážitky.

  Cestička k moři, © JirkaBobik

  Ahoj, minulý rok jsem letěl do Bulharska a rád bych se s vámi o mém výletě podělil. Ještě než začnu, tak je dobré vědět, že hlavním městem Bulharska je Sofie a v celém Bulharsku žije přibližně sedm milionů lidí.

  V Červenci jsme vylétali z Brna do Burgasu, což je město v Bulharsku, kde žije zhruba 200 000 obyvatel a je tam letiště. Na letiště do Brna jsme přijeli brzy, ale radši dřív než později, jak se nám stalo při cestě do Tuniska a všichni cestující na nás čekali. Vzhledem k tomu, že byl velký vítr, tak letadlo vylétlo asi o dvě hodiny později. Naštěstí byla cesta krátká a za dvě hodinky jsme byli na letišti v Burgasu. Čekali nás tu průvodci naší cestovní kanceláře a jeli jsme na hotel.

  V autobuse, ve kterém jsme jeli, nebyla klimatizace a autobus nemohl vyjet, takže trvalo zhruba další hodinu, než jsme mohli odjet na cestu do hotelu. S čtyřhodinovým zpožděním nás ale s úsměvem čekali na hotelu a podávali nám džus.:-)
  Přesto, že jsme měli pokoj asi 100 metrů od recepce, zavezli nás tam na něčem, co vypadalo jako vozík, až před pokoj. Co jsme ale zjistili, nešlo zamčít, šli jsme tedy na recepci a za chvilku přišel mladík s nůžkami a myslel si, že něco spraví. Zanedlouho přišel druhý pracovník a zjistilo se, že nám dali špatný klíč. Nový klíč jsme dostali a mohli jsme v klidu spát.

  Během pobytu jsme chodili k moři a jezdili na různé výlety.:->
  Mohli jsme jít na speciální večeři a tak jsme toho využili a šli. Měli jsme přijít v 18.00, ale když jsme přišli, restaurace byla zavřená a ostatní hosté čekali s námi za dveřmi. Po chvilce přišel číšník s mladou dívkou a moc se nám omlouvali. Až když k nám dívka přišla a ptala se nás, jestli chceme vodu, zjistili jsme, že je to také číšnice. Vodu nám přinesla, ale cestou se jí trochu vylila. Nejlepší na celé večeři asi bylo, že nám donesli každému salát a za chvilku přišli, vzali prázdné misky a podávali ten samý salát ještě jednou. Po chvíli jim došlo, že už jsme ho snědli.:-D
  Někteří nervózní strávníci, kterým přišlo, že to dlouho trvá, odešli, ale my v klidu zůstali a v klidu si vychutnávali pokrmy, které nám dali. Než nám všechny chody donesli, uběhly čtyři hodiny a my už odcházeli na pokoj. Zjistili jsme, že někteří měli restaurace objednanou až na 20.00 a když jsme odcházeli, tak teprve jedli polévku.
  Zanedlouho naše čtrnáctidenní cesta za sluncem skončila a my bez problému odletěli k nám do Česka.

  Přikládám pár tipů, kdybyste se chtěli podívat do této krásné země.
  + pokud možno, využijte nabídek výletů
  + měnou jsou leva a jedno leva je zhruba 13 Kč
  + nepřijímejte nabídek od místních lidí, někteří se snaží jen vydělat peníze

  Doufám, že jsem vám trochu poradil, a jestli jste byli v Bulharsku a máte nějaký jiný tip, tak určitě napište do diskuze. AHOJ!

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. března 2019 ve 22:56.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Pralinka2: ano, toto město jsem také navštívil, ale nebyl jsem tu ubytovaný.
  On1: Děkuju.

  Příspěvek z 29. března 2019 v 19:26.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Já jsem byl před několika lety na dovolené v Primorsku, to je takové městečko asi hodinu cesty autobusem na jih od Burgasu. Je to městečko, které podle Wikipedie má něco málo přes 3000 stálých obyvatel, ale v letní sezóně je tam spousta turistů. Od jiných bulharských měst se Primorsko liší tím, že se tam dá snadno domluvit česky. Spousta turistů tam jsou Češi, a i personál v mnoha restauracích, prodejnách a hotelích umí česky. V restauracích jsou jídelní lístky většinou dvojjazyčné nebo trojjazyčné; na prvním místě je pochopitelně bulharština, na druhém místě je čeština a teprve na třetím místě je buď němčina, nebo angličtina.
  Proti Burgasu má toto malé městečko nějaké výhody a nějaké nevýhody.

  Příspěvek z 29. března 2019 ve 14:54.
  on1 v něm napsal:

  Pekny clanek:-)