Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Burza práce a vzdělání

  vydáno  •  Škola
  Návštěva Burzy práce a vzdělání v Prostějově

  Ve čtvrtek 22.září 2016 se v Prostějově ve Společenském domě poprvé konala Burza práce a vzdělání. Tuto akci pořádal Úřad práce ČR a Okresní hospodářská komora v Prostějově. Protože letos už jsem v devítce a já a moji spolužáci se rozhodujeme, co bude dál, vydali jsme se s naším školním poradcem tuto burzu okouknout.

  Této akce se zúčastnilo několik významných zaměstnavatelů nejen z Prostějova, ale i z blízkého okolí. Nás ale více zajímali prezentace různých středních škol a učilišť, kterých zde bylo také spousta. Za sebe musím říct, že u všech stánků byli moc ochotní lidé a vždy se snažili podat nám co nejvíce užitečných informací. Někteří to měli zpestřeno tím, že když jsme vyplnili malý testík nebo dotazník, dostali jsme reklamní předměty - vaky, propisky, míček a jiné. Samozřejmě jsme si domů dovezli spoustu prospektů, takže všichni máme nad čím přemýšlet.

  Celá akce byla navíc zpestřena doprovodným programem a různými ukázkami. Vystoupila hip hopová skupina a měla být i módní přehlídka, tu jsme už ale bohužel neviděli. Také jsme měli možnost vyzkoušet si přijímací pohovor v anglickém jazyce, to ale bylo spíše pro ty starší. Kluky nejvíce zaujal kamion, který stál před Společenským domem, a také servisní vozidlo. Myslím si, že taková akce by se měla opakovat každý rok. V dnešní době je dobré vědět, jaké profese různí zaměstnavatelé hledají a jaké obory nabízejí střední školy a učiliště na trhu. Mně se akce líbila moc. I když už představu, kam půjdu dál, tak trochu mám, do přijímaček se to i díky této návštěvě může změnit.

  Takže milí deváťáci, jestli se ve vašem okolí chystá podobná Burza práce a vzdělání, neváhejte a běžte se určitě podívat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 17. října 2016 ve 2:11.
  Tankiana v něm napsala:

  To se povedlo

  Bohatý výběr zajímavých možností studia a řemesel pro holky i kluky. Samotná prezentace byla báječnou společenskou akcí.//o00o.cz/2017/smajliky/alik/ok.png

  Příspěvek z 15. října 2016 ve 14:20.
  Osqqi v něm napsal:

  Rada

  Být tebou, tak se řídím radou mé sestry. Zkus gympl, protože sama studovala zemědělku a nikde ji nevzali. Začala studovat VŠ, obor Informatika, ale nedokončila a teď dělá designerku. 16