Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Byl jednou jeden… + kvíz

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas doma · Kvízy · Filmy · Zdraví · Rodičům · Rodina · Věda a technika · Historie
  Jen obtížně budete dnes hledat někoho, kdo nikdy neviděl některý z dílů série Byl jednou jeden… Dílo Alberta Barillé je označováno za nejoblíbenější vzdělávací seriál 20. století. Ale zpočátku to jeho tvůrce vůbec neměl jednoduché…

  Rodinná hra založená na vzájemné spolupráci hráčů., © archiv

  V jednom z rozhovorů, které poskytl v roce 2007 při návštěvě České republiky, Barillé vzpomíná: "Televize je legrační svět a hlavně trh. Když jsem tam přišel s prvním seriálem Byl jednou jeden člověk, otázka z jejich strany zněla: Pro koho to děláš? Děti to nebude zajímat a dospělí v tom uvidí kreslený seriál."

  Teprve čas ukázal, jak hodně se pracovníci televize mýlili. Postavu Maestra, moudrého starce s dlouhými bílými vousy, který je zároveň vypravěčem příběhu, si oblíbili diváci ve 140 zemích světa.

  Ti starší se díky seriálu dozvídali, co je nového a nebo co už od dob své školní docházky zapomněli. Mladší diváci se mnohé dozvěděli zábavnější formou, než jim mohla nabídnout škola.

  Byl jednou jeden... člověk

  Byl jednou jeden... Člověk (1)

  Kvíz

  Znáš dobře své tělo? Ověř si to v kvízu Moje tělo, tvoje tělo - kdo ho zná?

  Animovaný seriál Byl jednou jeden člověk o evolučním vývoji člověka fascinoval nejednoho diváka. Vtěsnat všechnu historii člověka do 26 dílů se zdá téměř nemožné.

  Pan Barillé dokázal, že umí nejenom zaujmout a pobavit, ale ještě ukáže, že učení může být také zábavné. Každý díl představí různá historická období člověka od prvopočátků až do naší současné doby.

  Byl jednou jeden... vynálezce

  Rozsvítit světlo, zapnout televizor nebo počítač stisknutím tlačítka nám dnes připadá samozřejmé. Ale nebylo tomu tak vždy. Proto je tu seriál z autorské dílny pana Barillé, který pomůže všem, i těm nejmenším, pochopit a poznat, jaké náhody nebo úsilí vedlo největší vynálezce k nezapomenutelným objevům.

  Vrátíme se v čase o několik století nebo i tisíciletí. Dozvíte se o Aristotelovi, Archimédovi, Ptolemaiovi, Hérónovi… Ale chybět nebudou ani slavné čínské vynálezy. Poznáte také největšího vynálezce Leonarda da Vinciho. A samozřejmě se setkáte s takovými osobnostmi, jako byl Gutenberg, Galilei, Newton, Franklin, Stephenson, Pasteur, Graham Bell a Thomas Edison, Marie a Pierre Curieovi a Einstein. A pak přijdou na řadu moderní vynálezy.

  Byl jednou jeden... život

  Byl jednou jeden... životToto je asi nejúspěšnější animovaný seriál Alberta Barillé. Vypráví o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla. Dokázal nejen zaujmout a pobavit, ale ještě netradiční formou přiblížil to, o čem se učili ve škole – ať už v prvouce nebo v biologii. Planeta buněk, Zrození, Tělesná stráž, Kostní dřeň, Krev, Srdce, Dýchání, Mozek…

  Zatímco pro diváky jsou filmy zábavou, režisér musel prostudovat více než 200 odborných knih a jejich obsah často konzultovat s odborníky.

  Stolní rodinná hra Byl jednou jeden... život

  Byl jednou jeden... životNová stolní hra vás nejen pobaví, ale také naučí, jak ochránit své tělo před viry, bacily a onemocněním. Hra je inspirována nejúspěšnějším seriálem o lidském těle Byl jednou jeden… život a pokud jste seriál viděli, nebude pro vás těžké ji hrát.

  Hra obsahuje více než 2 500 otázek a odpovědí, které jsou rozděleny do pěti úrovní: krevní oběh, nervová soustava, trávící soustava, imunitní systém a nemoci. Otázky jsou rozděleny do čtyř úrovní obtížnosti, od otázek pro malé děti předškolního věku po otázky určené dospělým.

  Jde o hru založenou na spolupráci všech hráčů. Cílem hry je společně se pokusit zásobit kyslíkem tělo mladé dívky Psi tak, aby jej nezahltily zlé viry a Psi neonemocněla. Pokud se to hráčům podaří, vyhrávají. V opačném případě Psi dostane rýmu.

  Hra je určena pro jednoho až 4 hráče a mohou ji hrát děti už od 6 let. Hra může trvat cca 30 minut, ale také třeba hodinu.

  Albert Barillé

  1921 - 2009

  Albert Barillé při návštěvě České republiky v roce 2007.Francouzský filmový producent, režisér a scenárista. Založil firmu Procidis. Režíroval vzdělávací animované seriály pro děti Byl jednou jeden...

  Do České republiky přijel v roce 2007 na olomoucký festival Academia film převzít cenu za celoživotní přínos vědecko-populárnímu filmu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (48)

  Příspěvek z 22. ledna 2010 ve 14:59.
  988stepan v něm napsal:

  nejlepší na světě

  všechny díli byl jednou jeden.......jsou fakt  pěkný a  husty.

  Příspěvek z 18. ledna 2010 v 19:14.
  ŠikulkaMonička v něm napsala:

  Byl jednou jeden...+kvíz

  moooooooooooooooooc krásný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!21212121211111777101010

  Příspěvek z 18. prosince 2009 v 18:58.
  veveřičička v něm napsal:

  cd

  bd23456781011121314151617181920212223242726251