Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Být nemocná je hrozné

  vydáno  •  Volný čas doma
  Taky jste tak neradi nemocní?

  Horký čaj, © Profimedia.cz

  Když jste nemocní, tak nemůžete dělat nic jiného, než ležet v postýlkách a pít čaj. Taky musíte zajít k panu doktorovi. Ten si vás poslechne, předepíše vám nějaké léky a řekne vám, kdy si máte dojít na kontrolu. Potom si jdete domů lehnout.

  Pro některé děti je zábava ležet a dívat se na televizi. Jiné ležet čtrnáct dní doma nebaví. Už neví, co dělat. Převalují se z jedné strany na druhou. Obzvlášť hrozné je to, když venku svítí sluníčko a oni musí ležet doma a pít čaj. Někteří to vidí tak, že díky tomu nemusí do školy a že se můžou dívat na televizi nebo hrát na mobilu. Proto je pro některé lidi být nemocný vyloženě výhoda. Někteří říkají: "Jupí, nemusím do školy," lehnou si a dívají se na televizi nebo si i čtou. Ale ti druzí si říkají: "Já nechci být doma, mě nebaví ležet v posteli." Nebo taky: "Nudím se, venku svítí sluníčko a já musím ležet doma." Ale radši se z toho vyleží, aby potom nemuseli být doma ještě déle.

  Potom, co strávíte nějaký čas doma uzdravováním se, zajdete znovu k panu doktorovi. Ten si vás poslechne a řekne: "Ano, jsi zdraví." nebo "Potřebuješ ještě zůstat pár dní doma." Proto je lepší jíst ovoce a zeleninu, abyste nebyli nemocní a nemuseli jste ležet doma. A když budete nemocní, zajděte k panu doktorovi, ten už vám poradí. Řeknete mu, co vás trápí a on už bude vědět, co dělat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 18. června 2014 ve 21:02.
  Dragon_Girl v něm napsala:

  2 týždne doma?!

  Dva týždne doma, v teplej postielke?! Čajík, kakao, žrádlo, kniha, notebook... I am ready! Ichigo, priprav sa na mňa, začína sa maratón Bleach!

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 14:50.
  Ketrinka1 v něm napsala:

  ketrin

  já nenávidím být nemocná-fuj!!!zato můj brácha ten je rád nemocný protože nemusí do školy.26

  Příspěvek z 21. dubna 2014 v 19:14.
  moncicak007 v něm napsala:

  moncicak007

  Ano,take mne nudi lezet doma ale kdyz zajdu k panu doktorovi tak za par dni jsem zdrava.Da se rict ze mi doktor umi vzdycky pomoct144