Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Být oblíbená není vůbec fajn

  vydáno  •  Škola
  Možná i vy patříte do skupiny takzvaných „nej holek ve třídě". Tento článek je o tom, jak jsem se stala součástí této skupiny a zda jsem v ní byla šťastná,

  Děti ze ZŠ Purkrabka na svatojánské slavnosti., © iDNES.cz

  Od 3. třídy jsem se dostala na jazykovou školu. Se všemi jsem dobře vycházela (samozřejmě až na kluky), ale ve 4. třídě k nám nastoupila nová žákyně. Její jméno zveřejňovat nechci, tak jí budu říkat třeba Johanka. 

  Najednou s touto holkou začaly všechny děti vycházet, všechny holky chtěly být její nejlepší kamarádky. Já a pár mých nejlepších kamarádek s ní jenom dobře vycházelo. Všichni kluci jí milovali.

  Vytvořila si skupinu holek a několika kluků. Chvíli jsem do této skupiny taky patřila a mé kamarádky ne. Když jsem zjistila, jaká Johanka a její „družina“ ve skutečnosti jsou, jak jenom pomlouvají ty, co do této „nej skupiny“ nepatří, naštvala jsem se.

  Jednou, když říkali o jedné mé kamarádce, jak je nemožná, že nepřeskočí kozu, přímo jsem zuřila a řekla jim: „Tak hele. To, že s tebou holky nechodí na každém kroku, že ti pořád neříkají, jaká jsi úžasná a že jim nejde tělák nebo nenosí to, co je zrovna v módě, neznamená, že si z nich budeš takhle utahovat. Že si z nich budete tahle utahovat všechny. Takže si mě klidně pomlouvejte taky, protože se do téhle skupiny už nikdy nevrátím.“

  Pak jsem odešla a ještě jsem se naposledy ohlédla a viděla, jak jsou z toho všechny vykulené, hlavně Johanka. A vytvořila jsem si takovou malinkou skupinku holek, které nikoho nepomlouvají, říkají si pravdu a dokážou bez sebe žít.

  Jsem takhle mnohem šťastnější, než v té minulé skupině s Johankou. Takže ne vždy je lepší patřit do té nejlepší skupiny ve třídě, někdy je lepší si udělat menší skupinku těch, se kterými si budete rozumět.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 5. dubna 2015 ve 20:38.
  Matthew v něm napsal:

  :-)

  Podobnou partu máme ve třídě :D jsem rad že už nejsem její součástí :D jsi statecna ;-)

  Příspěvek z 4. dubna 2015 v 18:08.
  Simca142 v něm napsala:

  :)

  Ahoj:-)
  Musím říct, že je od tebe velmi hezké, že ses zastala své kamarádky:-)
  Což je určitě jasný:-) ale v dnešní době chce být skoro každá dívka ''''oblíbená'''' tak radši odkopne své dobré kamarádky a přidá se k ''''falešném'''' které furt každého uráží a pomlouvají:-) Upřímně jsem ráda že ve třídě nemáme žádný takový ''''partičky'':-)

  Příspěvek z 3. dubna 2015 ve 21:01.
  a_u v něm napsala:

  Ona vlastně ta na první pohled "nej skupina" doopravdy nejlepší není....
  A v tomto příběhu nebyla.