Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Captain Claw

  vydáno  •  Informatika
  Příběh

  Hra připomíná, že na ploše Uherského Hradiště a jeho okolí v době Velké Moravy z velké části byly jen lesy., © Alík

  Hlavní hrdina této plošinovky se jmenuje Captain Claw, který je absolutním vládcem sedmi moří. Má mnohačlennou a plně loajální posádku, která je za něj schopna dát ruku do ohně. 

  Pár let před uvězněním Clawa, na něj byla vypsána odměna ve výši 1.000.000 zlaťáků za jeho dopadení živého či mrtvého. Za zločiny, kterých se v království dopustil. Nikdo ho nedopadl. Opětovně úspěšně odolával mnoha lovcům odměn. Jednoho dne ho ale dopadl kapitán La Raux. Claw se svojí posádkou byl uvězněn ve vězení La Roca. Ve své cele objevil dopis, ve kterém se píše o talismanu devíti životů, který ze svého vlastníka udělá téměř nesmrtelného. Tento dopis dal Clawovi sílu utéct z vězení a začít nový život. Život hledače pokladů.

  Vaším úkolem je tedy najít zbývající části mapy, které vás dovedou k cíly a najít části talismanu schovaných různě po světě. 

  Klady a zápory.  Nejvýraznější nedostatek této hry, je nízké rozlišení způsobeno jejím stářím a podle mě i příliš vysoká obtížnost. Je v ní spoustu nepřátel a také je těžké je porazit. Myslím si, že hra je určená spíše pro veterány, kteří hráli již mnoho her této hře podobných. Dalším „neduhem“ této hry je až moc nízká obnovovací frekvence, čímž připomíná ranné černobílé filmy. Po vyjmenování řady záporů této hry, se dostáváme k jejím přednostem. Hlavní klad spočívá v kvalitní zápletce a v animacích, které ji barvitě dokreslují. Dále se mi líbí, že se hra vůbec nezasekává, což je podle mě zapříčiněno vysokým stářím této hry. Nejvíc se mi ale líbilo prostředí, ve kterém se děj hry odehrával a postavy. Abych to shrnul. 

  Tato hra patří k plošinovkám, které nejsou ani podprůměrné ani nepatří mezi nejlepší. Captain Claw je hra, která se řadí mezi mírně nadprůměrné, a proto dávám 3 hvězdičky z pěti.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!