Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čarodějnice a Mystery – pohádka na dobrou noc

  vydáno

  Byla jednou jedna čarodějnice a ta chtěla být učitelkou. Chovala zvířata a ze všech nejraději měla králíčka, jmenoval se Mystery. Jednou si čarodějnice povzdechla: „Ach Mystery, kéž bych uměla létat jako správná čarodějka. To by bylo krásné.“

  Králíček, © Mari1

  Jako na zavolanou prolétla skrz okno lopata. Čarodějnice začala nadávat: „Který neřád si tu hází s lopatou! Moje chaloupka není terč! Jen počkej, to si uklidíš.“

  Vyhlédla z okna a našla tam krásné jablko. Sebrala ho a dala ho Mysterymu. Poté zatopila v peci, zadělala těsto na chléb a nechala ho kynout. Pak šla nakrmit své mazlíčky. Když je nakrmila, šla se pomazlit s Mysterym, ale co to? Co se stalo tomu králíčkovi, co byl vždy plný života a nešel spát dříve než čarodějnice? Pak jí to došlo. To jablko bylo otrávené!

  Čarodějnice se rozplakala. Když v tom ji něco napadlo. Plácla se do čela a řekla: „Já jsem ale husa hloupá. Od čeho jsem čarodějnice? Otrávené jablko mu z žaludku odčaruju a basta fidli!“ Kouzlo jí pomohla najít myška Flippi. Jen to kouzlo čarodějka vyřkla, Mystery ožil a vedle něj se objevilo otrávené jablko. Mystery se ho chtěl dotknout, že si ho sní, ale čarodějka byla rychlejší. Vzala Mysteryho na létací lopatu a zavezla ho na veterinu na kontrolu. Jablko odčarovala a byla spokojená.

  Později se přihlásila na základní čarodějnickou školu (ZČŠ) a učila mladé čaroděje a čarodějky užitečná kouzla. Naučila je i jak se starat o zvířata a jak s nimi komunikovat. A protože neměla jméno, pojmenovala se Rebeka Karlssonová. Létala se svou třídou na létací lopatě na výlety po okolí a žáci ji měli moc rádi.

  KONEC

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. dubna 2018 ve 21:33.
  Šlaufová v něm napsala:

  Nevím... Jméno je z jedné knihy a příjmení zase z druhé, a nebo oboje z jedné?... Já vážně nevím...

  Příspěvek z 3. března 2018 ve 20:56.
  BakerStreet v něm napsala:

  Pěkné.:-) A jak tě napadlo to jméno Rebeka Karlssonová?:-D