Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Často se mě ptají, čím chci být, až budu velká. Jak to mám vědět?

  vydáno  •  Škola a poznání · Jak se stát... · Povolání
  Jednou v šesté třídě na informatice jsme měli napsat svůj životopis. Myslím, že učitel spíš chtěl vědět, jestli to umíme, a o ty informace mu moc nešlo. Měli jsme napsat, na jakou střední školu půjdeme, kolik kilometrů budeme dojíždět a čím budeme v dospělosti.

  Ilustrační fotografie - Zpěv původně neslyšících dětí vyhnal slzy do očí i přítomným lékařům., © Eva Vychodilová

  Opravdu jsem o tom vůbec nepřemýšlela. Proč taky? V šesté třídě mi to přijde strašně brzy! Tak jsem si prostě našla nějakou školu blízko Kladna, zkopírovala obrázek nějakého doktora a bylo to. A teď se mě na to samé ptal jeden kámoš, mamka i sestřenice.

  Přijde mi pošetilé, aby se nás na to lidé vyptávali ve 12 letech. Teď bych chtělá být (třeba) veterinářkou, za 3 roky si řeknu, že budu kosmetičkou, a za 5 let budu dělat servírku.

  Máma vystudovala gympl, ale aby k něčemu byl, potřebovala taky vysokou školu. Asi počítala s tím, že tam půjde, ale potom ji to nebavilo a proto byla celý život obyčejnou prodavačkou potravin. To bych nemohla. Myslím, že takovéto plánování budoucnosti do úplných detailů je sebevražda. Nikdo totiž neví, co se změní za 10 let.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 26. února 2011 v 8:42.
  kajča01 v něm napsala:

  pravda

  tedˇ si řeknete že já chci být spěvačkou nebo policajtem pochopte že ti můsíte jedině být když budete to umnět nebo budete mít dobrý známky třeba v devátý budete mít na vízo 5,4,3, ale to vás vezmou spít tak na švadlenu na nebere moc dobrou výplatu nebo na popeláře ty nemají vůbec malou ani velkou výplatu taky chci být učitelka tance nebo školky ale to musim mít dobrý známky zatím jsem v 4třídě ale v 1,2,3, jsem měla samý to mi je hoby platný oni počít z devátý z osmí ale z první nebo druhý prostě práci budeš mít takovou jako známky máš pětky švadlena ,popeláři samý a budeš  to umět tak zpěvák/čka tanečnice /ík.15 a to je pravda takže kdo mi nevěří je vážně hlupák to musim říct a mrzímě to12

  Příspěvek z 23. února 2011 v 18:48.
  terezka9999 v něm napsala:

  Reakce na lyn8:

  taky s tebou souhlasím

  Příspěvek z 23. února 2011 v 18:46.
  terezka9999 v něm napsala:

  můj komentářek

  já chci být kovářka nebo potkovářka ...................................


  na reagování tohoto komentáře mi prosim napiste do pošty16