Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  CD Jak se Hurvínek učil řeči zvířat

  vydáno  •  Kultura · Rodičům · Předškolákům · Pohádky
  Někomu stačí říct S+ H a hned ví, že za touhle zkratkou se skrývá slavná dvojice dřevěných loutek - taťulda Spejbl a jeho syn povedený syn Hurvínek. Ale nejen oni. Patří k nim také Hurvínkova kamarádka Mánička, bábinka - paní Kateřina a pes Žeryk.

  Ilustrace Olga Franzová, © Supraphon

  O tom, že rozumět řeči zvířat láká lidi odedávna, svědčí nejlépe pohádkové příběhy. Kdo by neznal zvědavého Jiříka, který neposlechne a ochutná tajemný pokrm, po kterém porozumí zvířecí řeči.

  Díky téhle nově získané schopnosti se nakonec Jiříkovi podaří mezi dvanácti stejnými pannami najít svou vyvolenou – princeznu Zlatovlásku.

  Hurvínek na to šel obráceně. Jednoho dne si usmyslel, že naučí mluvit lidskou řečí svého věrného čtyřnohého kamaráda – psa Žeryka. Přišlo mu to jako báječný nápad, jak se vypořádat s domácím úkolem. Jak to dopadlo se dozvíte na CD Jak se Hurvínek učil řeči zvířat.

  Na CD uslyšíte také o tom, jak Hurvínek s Máničkou potkali svérázného kouzelníka doktora Kytleho, spřátelili se s kocourem Petrklíčem, buldočkem Emou, ukrákaným hubatým havranem Francim a poznali myši, které se ze všeho nejraději smály.

  Hlasy hrdinům příběhu propůjčili Martin Klásek (Hurvínek, Spejbl, 1. Myšák), Helena Štáchová (Mánička), Taťjana Medvecká (vypravěčka, učitelka), Miroslav Polák (Žeryk, kocour Petrklíč), Květa Plachetková (buldoček Ema), René Hájek (doktor Kytle), Ondřej Lázňovský (havran Franci, 2. Myšák), Marie Šimsová (žákyně Beranová).

  Helena Štáchová (Mánička) a Martin Klásek (Spejbl, Hurvínek).

  Divadlo S+H letos oslaví 80 let

  Divadlo Spejbla a Hurvínka založil jako první profesionální loutkovou scénu nového typu prof. Josef Skupa ( 1892-1957) v Plzni roku 1930. Jeho protagonisté - Spejbl a Hurvínek - už předtím úspěšně působili na amatérské loutkové scéně v Plzni v oblíbených kabaretních pořadech. Divadlo hrálo jako zájezdová scéna se sídlem v Plzni do roku 1943. Více se o historii slavné loutkové dvojice dozvíte z webu www.spejbl-hurvinek.cz nebo na stránkách Planetka Spejbla a Hurvínka

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 6. března 2010 v 16:51.
  veverka112112 v něm napsala:

  ahoj

  já jstejně nikdy nic nevyhraju...13

  Příspěvek z 1. března 2010 v 19:52.
  57201 v něm napsala:

  57201 nevíte jak zjistim kde zjistim kdo vihrál hurvínka cd

  Příspěvek z 28. února 2010 v 18:04.
  Nicky-MileyCyrus v něm napsal:

  Blog!

  www.best-star-hollywood.blog.czAhoj zdravím všechny fanoušky Miley cyrus!Chceš vědět nejnovější novinky o miley?Jdi na muj web www.best-star-hollywood.blog.cz  a zjistíš co zrovna dneska Miley dělala kdo ji kde nafotil co vyšlo v jejeí kolekci a spoustu další!pokud se ti blog líbí mužeš zanechat komentář!A pořádat o přátelství blogu!(SB)Přečti si pravidla(v menu) a já ti dám vědět na tvuj blog!Blog je jen o Miley!Koukni a uvidíš!!Těším se na vás!10