Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Céčka, nebo raději esíčka?

  vydáno  •  Vyrábíme · Sběratelství
  Někteří si nejspíš říkáte: "Céčka? Ta jsou pro pamětníky..." nebo "Co to vůbec je?" Takže začnu tím, že vám vysvětlím, co to ta céčka vlastně jsou. Céčka jsou plastová písmenka C. Ale nemusí to být jen céčka - můžou být ve tvaru paragrafu, esíčka nebo klíčové dírky.

  © Ivana Nejedlíková

  A já vám dokážu, že nejsou pro pamětníky nebo pro naše maminky a tatínky. Sice se sbíraly v 70. a 80. letech minulého století, ale vyzkoušela jsem si, že s céčky se dá zazářit i dnes! Nevěříte?

  Pro menší děti na hraní:
  Menší děti si s céčky rády hrají. Staví si z nich kolečka, křížky a různé jiné patvary.

  Pro větší děti, zejména školáky:
  Pro větší děti je tady hazardní hra - čára. Při této hře se céčka házela od čáry a ten, kdo céčka hodil nejdál, si vzal všechna ostatní (platilo pravidlo "Vítěz bere všechno").

  Obchody jako v pravěku:
  Mezi dětmi fungovaly výměnné obchody. Někomu se například líbily trojky a někomu paragrafy. Ten, kdo měl třeba několik nepotřebých trojek, si je vyměnil za paragrafy.

  Céčka

  Hvězda školy:
  Chceš zazářit ve škole na karnevalu nebo na pouťi mezi devčaty? Jestli ano, tak céčka jsou přesně pro tebe! Já jsem si jednou udělala ze směsice různých céček náramky - asi 10 na jedné ruce. Pak jsem si ale říkala, že tomu pořád něco chybí. Když budu mít dlouhý rukáv, tak to nikdo neuvidí.

  Zamyslela jsem se a napadly mě náušnice a řetízek a tak jsem si je vyrobila. Ale kalhoty mi to nějak nedoplňovalo, tak jsem si dala céčka na držátka na pásek. Když jsem přišla do školy, všichni se divili, co to je. Ale když jsem to vysvětlila, všichni mě chválili, že mám krásné doplňky. Takže já jsem s céčky zazářila... zkuste to i vy!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 1. dubna 2010 ve 12:49.
  vojkovicak v něm napsal:

  prodat

  Neprodámi je někdo1313131515

  Příspěvek z 1. dubna 2010 ve 12:47.
  vojkovicak v něm napsal:

  Jéééééééé

  Já céčka nemám27272727272713131313272727272727 ale mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc    bych je chtěla

  Příspěvek z 7. března 2010 ve 12:56.
  bobinka123 v něm napsala:

  céčka

  my z nich měli závěs teď jsou schovaný maličký bráška je trhal.24