Alíkovina

Čerti a já

vydáno  •  Vánoce

Dneska vám povím o tom, jak jsem se jako menší bála čertů. Moje sestra se též bála, i když byla o 3 roky starší.

Já v kostýmu anděla, © Copinka

K nám do školy chodili každý rok čerti, celá naše třída se jich bála. Ale kluci tvrdili, že se jich vůbec nebojí. Samozřejmě chodil i Mikuláš s anděly. Mikuláše se báli jen proto, že měl knihu hříchů, ale stejně byli nejhorší ti čerti. Věděli jsme, že čerti neexistují a že je to jen smyšlená postava, ale stejně jsme měli strach.

V den, kdy měli přijít, jsme byli všichni ze třídy nervózní a byli jsme hodnější. Vždy, když jsme slyšeli na chodbě dupot a zvonek, tak jsme se lekli, že jdou k nám. Občas někdo paní učitelce řekl, že potřebuje na WC a pak, když se vrátil, šeptem třídě sdělil, jestli nějakého čerta na chodbě viděl. Většinou přišli až druhou hodinu. Zabušili tak moc na dveře, že jsme mysleli, že je chtějí vyrazit z pantů, a čerti ještě harašili řetězy. Pár holek včetně mě a dokonce i pár kluků se rozbrečelo.

Když Mikuláš vstoupil do třídy společně s čerty, jediný, kdo byl naprosto v klidu, byla paní učitelka a paní asistentka. Čerti měli masky, a proto vypadali ještě víc hrozivě. Andílci ale byli krásní, měli buď hvězdu na čele anebo svatozář, každý anděl však měl křídla. Mikuláš měl velkou hůl, kterou, když chodil, bouchal o zem, takže paní učitelka měla strach, že poškodí linoleum. Měl též dlouhé vousy a vysokou čepici. V druhé ruce měl „knihu hříchů“, ze které četl naše hříchy. ]:-)

Nejvíc hříchů však přečetl u kluků. Nejzlobivější z nich pak poslal s čerty na chodbu, kde je prý měli strčit do pytle a odnést do pekla. Já jsem celou dobu, co byli v naší třídě, brečela a musela mě uklidňovat paní asistentka s anděly. Pak se začala rozdělovat nadílka. Většinu nadílky tvořilo ovoce. Po nějaké době přišli i kluci a vzali si nadílku. Museli ale slíbit, že budou hodní. Hned to slíbili. Když Mikuláš, andělé a čerti odešli, kluci začali vyprávět, co s nimi na chodbě čerti dělali. Prý je strčili do pytle, kde to pekelně zapáchalo, ale po chvíli je pustili. Jen tak mezi námi bych byla možná radši, kdyby si některé z nich nechali, protože opravdu moc zlobili.

Nyní chodím do dramaťáku a už druhý rok dělám anděla na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Českého ráje. O:-)

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (17)

Příspěvek z 14. prosince 2018 v 15:52.
Copinka v něm napsala:

Bylo mi 7 - 8
verbum: děkuji, Martínku:-3

Příspěvek z 10. prosince 2018 v 8:11.
verbum v něm napsal:

A proč by anděl nemohl být na vozíčku...? Myslim si, ze právě autorka tohoto článku si postavičku andela na 10000% zaslouží aby mohla andela delat, neboť je to hodne děvče . R^
A když mas strach a nebo obavu, ty nemas v očích slzy ?

Příspěvek z 9. prosince 2018 v 16:50.
cooldanboss38 v něm napsal:

kdo z česka asi neví že s mikulaše chodí čert a anděl ?a ty jsi na vozíčku a jak můžeš bejt anděl ?kolik ti bylo když ses rozbrečela ;-(;-(]:-)