Alíkoviny

Česko má jedenáctiletého mistra světa v karetní hře

vydáno  v 6:00
Jedenáctiletý Ondřej Kujal vyhrál v neděli 11.8.2013 jako první Čech v historii mistrovství světa v karetní hře Pokémon.
Vítez Ondřej Kujal s cenou pro mistra světa v kategorii Junior.

Autor fotky: Jaroslav Holý

V srpnu 2013 proběhlo v kanadském Vancouveru mistrovství světa ve sběratelské karetní hře Pokémon. Do Vancouver Convention Centre se sjelo několik set hráčů z celého světa.

Alíkova soutěž

Do 24.8.2013 v nové Alíkově soutěži hrajeme u této příležitosti o sady sběratelských karet Pokémon. A aby toho nebylo málo, hrajeme navíc i o samotného Pikachu!
A abychom nezapomněli: Ondro, Alík moc gratuluje!

O zápis do historie a největší radost pro české barvy se postaral jedenáctiletý Ondřej Kujal. Ten se na mistrovství vypravil jako úřadující mistr republiky v nejmladší kategorii Juniors a v konkurenci dalších 114 hráčů získal titul mistra světa. Po šesti výhrách a jedné porážce v základní části naprosto ovládl vyřazovací část. Nejprve přešel přes tři americké hráče a ve finále porazil 2:1 na zápasy Yugo Sata z Japonska.

Kromě poháru a zážitků si Ondřej z Kanady přiveze příspěvek na školní pomůcky a školné v hodnotě 10.000 amerických dolarů a po dobu jednoho roku bude dostávat nové produkty karetní hry v hodnotě 15.000 dolarů.

Do play-off v kategorii Masters postoupil také Martin Janouš. Ten však bohužel nepřešel přes první kolo vyřazovací části. I tak je umístění v TOP32  dalším hezkým výsledkem české výpravy.

Pokémon je sběratelská karetní hra, která vznikla v roce 1999 na motivy oblíbené videohry od Nintenda a stejnojmenného kresleného seriálu. Otcem Pokémonů je Satoshi Tajiri, Japonec, který všechny Pokémony vymyslel a nakreslil, aby v roce 1995 svůj nápad nabídnul právě Nintendu. Od roku 1996, kdy se Pokémon jako kreslený seriál poprvé objevil, se stal obrovským fenoménem, který si dokázal získat milióny příznivců po celém světě.

Aby se mohli hráči setkávat s novými kamarády a zlepšovat se ve hře, najdete na desítkách míst po celé České i Slovenské republice kroužky a kluby příznivců této karetní hry. Tam si mohou hráči nejen zahrát, ale také se zúčastnit turnajů a ligy o zajímavé ceny a poznat nové přátele.

Popularitu hry také vystihuje skupina příznivců na Facebooku, která čítá téměř 11.000 členů. Jedná se tak o největší skupinu pro děti na zmíněné sociální síti u nás.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (17)

Příspěvek z 29. srpna 2013 v 18:31.
tomd10 v něm napsal:

Respekt

To je fakt dobrej, sám se o Pokémon TCG zajímám. Mám přes 200 karet a rozšiřuju postupně. Pravidla trošku ovládám, je to fakt borec!!!

Příspěvek z 26. srpna 2013 v 16:12.
katsuma v něm napsala:

ty jo

ty jo toja ani nevim jak se to hraje

Příspěvek z 24. srpna 2013 v 9:44.
hezkaElizabet v něm napsala:

Super

Gratulu jsi borec ;)