Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Český slavík 2021

  vydáno  •  Hudba

  Ano, je to tak... Český slavík je zpátky! Hlasovat pro svého oblíbeného interpreta můžeš i ty!

  Český slavík 2021, © Český slavík

  Český slavík 2021 je tady! Už jste se nemohli dočkat, co? :-D

  Jak vznikl a co to vlastně je?
  Pro případ, že by někdo z vás neznal Českého slavíka, tak je to každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin. Původně se jmenovala Zlatý slavík. Byl vysílán od roku 1962 do roku 1991. Po několikaleté pauze se Český slavík vrací zpátky na televizní obrazovky (první ročník byl v roce 1996). Od roku 1999 se Český Slavík spojil s generálním partnerem Karlovarské minerální vody, které stojí za minerální vodou Mattoni. Proto se někde můžete setkat s příponou Český Slavík Mattoni. A víte, kdo vyhrál nejvíce slavíků? Ano. Karel Gott.

  Jak hlasovat?
  Do hlasování pro oblíbené interprety se můžeš zapojit i ty! Máte pět hlasů, které můžete rozdělit svým oblíbeným interpretům (zpěvákům, zpěvačkám atd.). Nemusíte však rozdat všechny své hlasy. Stačí jeden, dva, tři nebo čtyři. Jednomu interpretovi nemůžete dát více než jeden hlas. Celkem tedy můžete rozdat jeden hlas pěti interpetům. Nemusíte hlasovat ve všech kategoriích, ty, ve kterých nemáte oblíbeného interpreta, neposloucháte to nebo nevíte koho, tak je můžete přeskočit. Nově do Českého slavíka 2021 přibyla kategorie Hip hop & Rap, která tu doposud nebyla. Vyhraje vždy interpret, který má nejvíce bodů ve své kategorii.

  Absolutní slavík
  Ale pozor, bude zde i absolutní slavík! Ptáte se: A jak se vlastně rozhodne o absolutním slavíkovi a co to je? Absolutním slavíkem se stane ten, kdo má nejvyšší počet získaných bodů bez ohledu na kategorie. Tím se tedy stane zpěvák, zpěvačka nebo hudební skupina, která v hlasování získá celkově nejvíce bodů bez ohledu na kategorii. V této kategorii se však nepřihlíží k výsledkům kategorie Hip hop & Rap.

  Do kdy se dá hlasovat a kdy bude vyhlášení?
  Hlasovat můžete do pátku 5. listopadu do půlnoci. Pokud budete hlasovat, tak můžete vyhrát zahraniční zájezd do Egypta ve čtyřhvězdičkovém hotelu pro dvě osoby od agentury MARCO POLO. Přímý vysílaný televizní přenos, který by měli moderovat Ondřej Sokol a Aleš Háma z Hudebního divadla Karlín, můžete sledovat na Televizi Nova v pátek 19. listopadu 2021 večer.

  Hlasovat můžete do 5.listopadu zde: https://hlasovani.ceskyslavik.cz/

  Poznáte, jaký sál/divadlo je zachyceno na obrázku? (Když si pořádně přečtete článek, tak by vám to mohlo dojít)

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!