Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Cesta do Modravy

  vydáno  •  Cestování

  Ve dnech 16. – 18. října jsme byli se třídou na Šumavě ve Filipově Huti na chatě Fram. Jeli jsme tam, protože nám přibyli dva noví žáci, tak abychom je mohli lépe poznat. Moc se nám tam líbilo. Byl tam s námi i pes paní učitelky třídní, a proto je to takový třídní pes. Jmenuje se Agátka.
  Zde je jeden ze zážitků, které jsme měli.

  Cesta do Modravy, © TIMYSEK

  Ráno jsme se vzbudili, měli jsme snídani a potom už jsme šli, tedy alespoň jsme mysleli, že půjdeme.:-) Jenže před chatou paní učitelka povídá: „Pojďme se ještě před chatou společně vyfotit.“ Vyfotili jsme se, ale pak ještě polovina třídy chtěla mít třídu na vlastním mobilu.(8:o)

  Na louce, © TIMYSEK

  Konečně jsme vyšli. Šli jsme po louce@)->- a trochu po rašeliništi. Agátka hopsala a běhala, někdy jsme jí házeli šišky a ona je nosila. Ale ne moc, protože paní učitelka říkala, ať ji neunavíme.

  Třídní pes, © TIMYSEK

  Za chvíli jsme vešli do lesa. Tam tekl potok.

  Filipohuťský potok, © TIMYSEK

  Pomyslel jsem si „To je takový nádherný přírodní šumivý potok.“ Podle mapky jsem zjistil, že se tento potok jmenuje Filipohuťský. Byla tam nádherná lesní příroda, tak hezká, až se to nedá popsat. Blízko ale byla silnice, a ta to částečně rušila. (Věřte mi, já mám civilizaci docela rád, ale teď by mne potěšilo, kdyby tam nebyla.)

  Náhle se potok začal vzdalovat (respektive my od něj). Na cestě se objevily mokřady a bláto, takže jsme někdy museli přeskakovat po kamenech a stromech. Ale zvládli jsme to. Došli jsme do Modravy. Chtěli jsme jít do koloniálu, jenže měl zavřeno. Naštěstí v Modravě mají krásné informační centrum, kde jsem si koupil kominíčka, co slézá po žebříku, pohled a poštovní známku.(ÍÍÍ)

  Všem se nám tam moc líbilo a Agátce taky, moc jsme si to užili.:-)
  Těším se až někam zase pojedeme.

  Děkuji za přečtení.

  Související Alíkovina:

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 9. ledna 2020 v 18:45.
  anavercadav v něm napsala:

  Povedený článek, pět tlapek

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 11:41.
  TIMYSEK v něm napsal:

  Moc vám děkuji:-)

  verbum v něm napsal:

  Krasny článek, děkuji Ti