Alíkovina

Čeština není dost bohatá?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Poslední dobou jsem si všimla něčeho zvláštního. V dnešní době se asi v každé škole učí jazyk český, jazyk anglický a na 2. stupni i němčina. Někteří toho mají jistě plné zuby. To je zatím normální, ale když jsem se tak hrabala ve slovníku němčiny, tak mě zaujalo slovo Tschüß.

(Ilustrační snímek), © MAFRA

Zaujalo mě proto, že se vyslovuje [čůs], nebo tak nějak, a je velmi podobné našemu pozdravu "čus". A vlastně Tschüß je taky pozdrav. Všimla jsem si také, že někdo píše i tady v klubovně O.K. (to je zase anglicky). A ještě mnoho jiných slovíček, jako WOW nebo OMG (Oh my God! = Ó můj bože!).

Teď nechci a ani nemůžu nikomu nic vyčítat - vždyť já (když bydlím v městečku a ne v hlavním městě nebo ve větším městě, jako je Brno, Pardubice nebo Opava) mluvím valašsky a je to tak trošku i slovensky a nespisovně, ale když hned po hodině angličtiny někdo řekne: "No to byla hrůza!" a za pár hodin si sedne třeba k facebooku a jeho komentáře jsou OMG, WOW a podobně, tak je to divné.

Copak čeština není dost bohatá?

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (65)

Příspěvek z 2. srpna 2011 ve 12:22.
Tokan v něm napsal:

angliština

3Já taky nesnáším anglištinu a když si sednu k facebooku tak nepíšu anglický komenty . Jak říkala jedna učitelka nikdy neříkej sorry když neumíš pořádně anglicky. 3

Příspěvek z 25. července 2011 ve 13:35.
adamda v něm napsal:

mluvení

kdo nemluví jako čech není vůbec čech (řekl bych u někoho nevýhodou fanoušků sportů) omlouvám se za chyby pokud tu nějaké jsou (píšu to na rychlo)25

Příspěvek z 23. července 2011 ve 14:26.
black06 v něm napsal:

NOVÁ SLOŽKA

je doost bohata mákm toho plne zuuuby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!25252525333