Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Cestou necestou

  vydáno  •  Volný čas doma · Cestování · Internet · Prázdniny
  Každý nemá peníze, aby mohl cestovat. Naši nedostali dovolenou. Jsem v posteli, totálně nemocná. I takové byly reakce na mou první prázdninovou cestu. Dobrá, dobrá, tak dneska zkusíme trošku jiné cestování. A vsadím se, že to zvládnete úplně všichni...

  Oblečte děti na prázdniny - On: Košile, IKKS, Au Pays Des Mimis, 1299 Kč; kalhoty, Adams Kids, 529 Kč; klobouk, C&A, 450 Kč; tenisky, H&M, 349 Kč Ona: Tričko, 273 Kč, sukně, 359 Kč, objí Original Marines; košile, Miss E-vie, Peacocks, 479 Kč; klobouk, Adams Kids, 299 Kč; kovbojské boty, Original Marines, 989 Kč; kabelka, C&A, 275 Kč, © Ondřej Košík

  K velké cestě potřebujete pevnou obuv, správnou mapu a taky trošku odvahy. Zabalíte bágl, pláštěnku, svačinu a další potřebné věci. Důležité je i slušné počasí, doprovod další osoby a samozřejmě i nějaká ta koruna v kapse.

  Prázdniny jsou přímo stvořené k putování po naší zemi, k poznávání nových měst, zajímavých míst a k nekonečnému počtu cest za dobrodružstvím. Někdy ale nemáme potřebné vybavení, za okny „leje jako z konve“, překvapila nás nemoc, zradila odvaha. Prostě jsme chtěli na výlet, ale nemůžeme, nebo jen nechceme.

  Přeci nebudete sedět na gauči a svolávat chmury?

  Zkuste si tedy zacestovat doma. Nepotřebujete ani korunu. Venku může být klidně vichřice a vše zvládnete i v bačkorách. Překonáte strach z výšek, vylezete po žebřících ve skalách a rozhlédnete se po kraji. Můžete si projít poutní mísa i několik měst. Ocitnete se mezi dinosaury, v sibiřském lese, v muzeu i na zámku. Mrknete se na známé aquaparky, hrady a divadla. Spatříte krásné galerie i rozpadlé zříceniny.

  Nevíte, kam na opravdový výlet a nebaví vás stále vyhledávat na netu a klikat a klikat a klikat?!?

  Stačí jedna adresa a zjistíte, která zoo se vám líbí nejvíce, z které rozhledny je nejkrásnější výhled a v kterém penzionu mají volné postele. Až přestane pršet, rodiče budou mít volno a vy se konečně uzdravíte, můžete společně vyrazit na skutečný výlet. Sluníčko vám bude svítit do tváře, ucítíte vůni trávy a na konci dne příjemnou únavu.

  Páni, já málem zapomněla na tu kouzelnou adresu, tak tady ji máte www.virtualtravel.cz.

  Mám šílený strach vstoupit doma i do sklepa, takže jsem si pěkně v klidu prošla několik podzemí. Jsem zvědavá, který virtuální výlet se nejvíc zalíbí i vám. Už teď se moc těším na vaše komentáře. 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 17. listopadu 2008 v 8:17.
  vláda9 v něm napsal:

  bnjhbn

  heleťte se na vrchol králického sněžníku jeto 9,5.km 111 je to tam samé převíšení dokonce až 10 m11111 

  Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:09.
  DODY v něm napsal:

  Reakce na totika:

  jo kaydzch ctrnact dnu ode dneska jenom v nedeli a nekdy i v sobotu vecer

  Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:07.
  DODY v něm napsal:

  Reakce na totika:

  ja taky rada cestuju77budem se spolu bavit22ja tady na alikovi nikoho neznam.......prosim odepis........muzu jenom kazdych ctrnact dnu ode dneska a jsem na alikovi dody242424242424777777