Alíkovina

Cestou necestou

vydáno  •  Volný čas doma
Každý nemá peníze, aby mohl cestovat. Naši nedostali dovolenou. Jsem v posteli, totálně nemocná. I takové byly reakce na mou první prázdninovou cestu. Dobrá, dobrá, tak dneska zkusíme trošku jiné cestování. A vsadím se, že to zvládnete úplně všichni...

Oblečte děti na prázdniny - On: Košile, IKKS, Au Pays Des Mimis, 1299 Kč; kalhoty, Adams Kids, 529 Kč; klobouk, C&A, 450 Kč; tenisky, H&M, 349 Kč Ona: Tričko, 273 Kč, sukně, 359 Kč, objí Original Marines; košile, Miss E-vie, Peacocks, 479 Kč; klobouk, Adams Kids, 299 Kč; kovbojské boty, Original Marines, 989 Kč; kabelka, C&A, 275 Kč, © Ondřej Košík

K velké cestě potřebujete pevnou obuv, správnou mapu a taky trošku odvahy. Zabalíte bágl, pláštěnku, svačinu a další potřebné věci. Důležité je i slušné počasí, doprovod další osoby a samozřejmě i nějaká ta koruna v kapse.

Prázdniny jsou přímo stvořené k putování po naší zemi, k poznávání nových měst, zajímavých míst a k nekonečnému počtu cest za dobrodružstvím. Někdy ale nemáme potřebné vybavení, za okny „leje jako z konve“, překvapila nás nemoc, zradila odvaha. Prostě jsme chtěli na výlet, ale nemůžeme, nebo jen nechceme.

Přeci nebudete sedět na gauči a svolávat chmury?

Zkuste si tedy zacestovat doma. Nepotřebujete ani korunu. Venku může být klidně vichřice a vše zvládnete i v bačkorách. Překonáte strach z výšek, vylezete po žebřících ve skalách a rozhlédnete se po kraji. Můžete si projít poutní mísa i několik měst. Ocitnete se mezi dinosaury, v sibiřském lese, v muzeu i na zámku. Mrknete se na známé aquaparky, hrady a divadla. Spatříte krásné galerie i rozpadlé zříceniny.

Nevíte, kam na opravdový výlet a nebaví vás stále vyhledávat na netu a klikat a klikat a klikat?!?

Stačí jedna adresa a zjistíte, která zoo se vám líbí nejvíce, z které rozhledny je nejkrásnější výhled a v kterém penzionu mají volné postele. Až přestane pršet, rodiče budou mít volno a vy se konečně uzdravíte, můžete společně vyrazit na skutečný výlet. Sluníčko vám bude svítit do tváře, ucítíte vůni trávy a na konci dne příjemnou únavu.

Páni, já málem zapomněla na tu kouzelnou adresu, tak tady ji máte www.virtualtravel.cz.

Mám šílený strach vstoupit doma i do sklepa, takže jsem si pěkně v klidu prošla několik podzemí. Jsem zvědavá, který virtuální výlet se nejvíc zalíbí i vám. Už teď se moc těším na vaše komentáře. 

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (14)

Příspěvek z 17. listopadu 2008 v 8:17.
vláda9 v něm napsal:

bnjhbn

heleťte se na vrchol králického sněžníku jeto 9,5.km 111 je to tam samé převíšení dokonce až 10 m11111 

Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:09.
DODY v něm napsal:

Reakce na totika:

jo kaydzch ctrnact dnu ode dneska jenom v nedeli a nekdy i v sobotu vecer

Příspěvek z 28. září 2008 ve 13:07.
DODY v něm napsal:

Reakce na totika:

ja taky rada cestuju77budem se spolu bavit22ja tady na alikovi nikoho neznam.......prosim odepis........muzu jenom kazdych ctrnact dnu ode dneska a jsem na alikovi dody242424242424777777