Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Cestování časem

  vydáno  •  Vesmír · Budoucnost · Věda a technika
  Co je to vlastně čas? Je to fyzikální veličina, která je měřitelná. Ale co kdybychom v čase hledali poněkud hlubší význam. Bylo by vůbec možné cestovat časem? Podle vědců to možné je.

  Astronomy v Chile okouzlila úžasná mlhovina., © iDNES.cz

  Podle vědců je víc způsobů, jak cestovat časem a můžeme si nějaké vyjmenovat. Například kdybychom proletěli červí dírou, ale to by nám bylo k ničemu, jelikož je tam hodně zvýšená gravitace a roztrhalo by nás to na malé kousky. Pak je tu ještě možnost vymyslet nějaký stroj, který by mohl dosahovat rychlosti světla, což je podle současných vědců zatím nemožné.

  Uznávaný vědec Stephen Hawking tvrdí, že je možné cestovat jen do budoucnosti. Podle mě je taky možné cestovat jen do budoucnosti, jelikož čas plyne kupředu a ne dozadu. Máte to jako s rozbitým hrnkem. Nejdřív hrnek upustíte a pak se rozbije a ne obráceně.

  Podle některých vědců je možné cestovat do minulosti tak, že překonáme rychlost světla. Ale jak už jsem psal, je to nemožné. Těch názorů je opravdu mnoho, jak cestovat časem, ale zatím se žádné přesuny v čase neuskutečnily.

  Jsou tu případy, po kterých jde mráz po zádech. Jeden případ vám mohu napsat. Letadlo, které letělo nad zemí, bylo v pořádku. Nic zvláštního. Ale to letadlo se najednou ztratilo z radaru. Nikdo letadlo nenašel. Ale pozor. To letadlo se našlo o 15 let později, jenže posádka nezestárla ani o den. A říkali, že byli patnáct sekund v nějakém víru.

  Tak co říkáte? Není to důkaz, že můžeme cestovat časem? Já bych řekl, že ano. Jen to přesouvání neumíme využívat ve svůj prospěch. A kdy to dokážeme? To už nám prozradí jenom čas.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 13:45.
  Ketrinka1 v něm napsala:

  ketrin

  moc nádhernej článek!44442121měla jsi pravdu,jak jsi psala to s tím letadlem.doopravdy mi běžel mráz po zádech jak jsem to četla.23214

  Příspěvek z 25. dubna 2014 v 16:03.
  mag123 v něm napsal:

  mag123

  Děkuju za komentáře. Jsem rád že se vám to líbilo.můžu napsat ještě něco jiného.

  Příspěvek z 24. dubna 2014 ve 14:41.
  kikinka027 v něm napsala:

  :)

  Zajímavý článek,zajímalo by mě jestli se dá opravdu cestovat časem.
  Ten příklad z letadlem znám,četla jsem o tom a stalo se to už víckrát jen někde jinde.
  Myslím že se dá dělat spousta věcí o kterých nemáme ani zdání,pěknej článek :)