Alíkovina

Cestovatelská setkání v Zoo Praha

vydáno  •  Volný čas venku
Ve čtvrtek 8. ledna pokračuje v Zoo Praha přednáškový cyklus, nyní opět s cestovatelskou tématikou. Každý čtvrtek až do konce března mají zájemci možnost vypravit se do zajímavých zemí s exotickou faunou i flórou.

© Zoo Praha

Přednášky probíhají vždy od 18 hodin ve vzdělávacím centru Zoo Praha. Symbolické vstupné je 20,- Kč. Kompletní program přednáškového cyklu najdete na www.zoopraha.cz .

Nejbližší program 8. ledna: Kůň Převalského v evropských rezervacích

Černobyl, Askania Nova, Hortobágy, Orenburg… Stanou se poslední evropské stepi domovem divokých koní?

Seznamte se s aktuální situací koně Převalského, erbovního zvířete pražské zoo, ve volné přírodě a navštivte místa v Evropě, kam se díky naší pomoci  opět vrátili!

Již od poloviny minulého století sílí snahy o navrácení koní Převalského zpět do míst jejich původního výskytu. Nejčastěji jsou za místa vhodná pro návrat do jejich domoviny považované stepi a polopouště na pomezí Mongolska a Číny.

Původní areál rozšíření divokých koní byl ale mnohem větší, zahrnoval oblasti travnatých stepí od západní Evropy až do Střední Asie.

Prvním územím z původního areálu rozšíření, kam byli koně vypuštěni, byly taurské stepi na Ukrajině. Poté byli vysazeni do velkoplošných rezervací v Holandsku a Německu, ve stepních oblastech Francie a Maďarska.

Nejdiskutovanějším projektem je vypuštění koní do území v okolí černobylské elektrárny.

O tom, jak se koním Převalského daří v evropských stepích, bude vyprávět odborník na slovo vzatý - dr. Evžen Kůs - vedoucí světové plemenné knihy koní Převalského.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 16. ledna 2009 v 18:45.
kacoun v něm napsal:

koně

moje kámoška má koně Maxíka252516

Příspěvek z 10. ledna 2009 v 8:23.
milacekpaja v něm napsal:

koně

ja miluju koně ale mam to trochu komplikovanější takže ani nemužu na nich jezdit a moc mě to mrzi 13

Příspěvek z 9. ledna 2009 ve 20:19.
5cicolina5 v něm napsal:

Kone milujem

kone mam moc rada a viem ich aj nakreslita a vedela som aj erdzat ako kon ale uz mi to nejde ja som zo slovenska11122322025261516