Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Četba

  vydáno  •  Knihy
  Čtení. V první třídě pro mě bylo toto slovo horší než jed. Čtení mi sice docela šlo, byla jsem třetí nejlepší ze třídy, ale byla to pro mě prostě strašná nuda. Já jsem nedokázala vnímat děj knihy.

  Čtení. V první třídě pro mě bylo toto slovo horší než jed. Čtení mi sice docela šlo, byla jsem třetí nejlepší ze třídy, ale byla to pro mě prostě strašná nuda. Já jsem nedokázala vnímat děj knihy. Prostě akorát čtu, čtu a čtu...no a pak už mě to nebaví, zaklapnu knihu a je hotovo. Já totiž vždy četla a vůbec jsem si neuvědomovala co čtu. To pro mě byl vždy problém, když jsem musela vyprávět, o čem kniha byla. V tomto byl právě největší háček!

  Určitě by vás také nebavilo plýtvat časem jen tím, že něco čtete a za chvíli nevíte, co jste vlastně četli. Ve druhé třídě jsem se posunula na žebříček nejrychlejšího čtení ze třídy, ale naopak až na devátou příčku „pamatování knihy“. Moje čtení neovlivnila žádná kniha, ale na konci druhé třídy se objevila jedna fakt dobrá knížka.

  Jmenovala se VZDUŠNÉ ZÁMKY a napsala jí Jacqueline Wilsonová. Po dlouhé době jsem zavítala do knihovny a v jednom spodním regálu mě zaujal obal této knihy a jméno taky. Půjčila jsem si jí v domnění, že si v ní budu prohlížet jenom obrázky. To jsem také udělala, jenže obrázky jsem měla prohlédnuté za pět minut a co teď? Po dlouhém přemýšlení, jsem si aspoň četla popisky obrázků. Zaujala mě velmi zajímavá věta, díky které jsem se odhodlala k přečtení celé knihy. Hned po první kapitole jsem si zase nic nepamatovala, ale o pár kapitol dál to začalo být napínavé. Najednou jsem úplně splynula s knihou a víte proč? Protože mě to začalo hrozně moc zajímat a v tu chvíli jsem si uvědomila, proč jsem si z ostatních knih nic nepamatovala. Prostě mě nebavily a mě když něco nebaví, úplně na to kašlu.

  Díky knížkám od Jacqueline Wilsonové jsem se naučila vnímat děj knihy a ve vyšších třídách jsem začala číst i ostatní knihy. Čtení mě doteď zajímá. Čtu Harryho Pottera a to jen kvůli tomu, že mám přečtenou už skoro celou knihovnu. A jak to máte vy s knihami? Budu ráda za každý komentář.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 30. ledna ve 20:48, upravený po 3 minutách.
  Anež v něm napsala:

  MILUJU Jacqueline Wilsonovou a všechno kromě nejdelší velrybí píseň jsem četla. AVzdušné zámky jsem četla. MILUJU Hetty. Chtěla bych být jako ona😍💗💖

  Příspěvek z 8. října 2018 ve 13:18.
  číča800 v něm napsala:

  mám ráda J.Wilsonovou ale už nevím co od ní mám číst přečetla jsem všechno nevíte jestli ted nevyšlo něco nového??

  Příspěvek z 29. října 2016 v 8:25.
  radimf v něm napsala:

  Reakce na modraocka:

  taky miluju knihy! 101626