Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chameleon, mé vysněné zvíře

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Začalo to tím, že k nám do školy přišel pán, který nám představil zajímavá exotická zvířata. Mezi nimi byli nejrůznější pavouci, hadi, chameleoni, bazilišci a spousty dalších. Mě nejvíce nadchlo povídání o chameleonech. Řekl nám, jak se o ně starat, co jedí a kde bychom je (v případě, že bychom je chtěli) mohli koupit.

  Děti ve Stanici mladých přírodovědců Drtinova na Praze 5 mají možnost chovat exotická zvířata., © Radkaa

  Neodolala jsem a chameleona si koupila. Sehnala jsem ho celkem jednoduše. Moje teta má známou, která prodává chameleony jemenské, tak mi na ni dala telefonní číslo a adresu. Když jsem sebrala odvahu, vytočila jsem číslo a té paní jsem zavolala. Ze sluchátka se ozval příjemný hlas a paní mi hned řekla, kdy se s rodiči můžu na chameleony přijít podívat.

  Když jsem za ní přijela, ukázala mi některé chameleony. Ke každému něco řekla a bylo na mně, kterého si vyberu. Vybrala jsem si krásného zeleného chamíka, kterého jsem později pojmenovala Chňapík. Paní mi řekla, čím ho mám krmit, kde ho mám chovat a další zajímavé informace, které nám ve škole neřekli.

  Chňapíka mám teď v pokoji ve skleněném teráriu. Krmím ho hmyzem a ovocem. V zimě hmyz kupuju v obchodech a v létě chytám na zahradě. Nejvíc mu chutnají cvrčci a z ovoce má rád plátky jablek.

  Všichni spolužáci mají doma pouze kočky, psy, rybičky, křečky a další "obyčejná" zvířata. A mně se každý diví, že mám chameleona. Ale já nikdy nebudu litovat toho, že jsem si Chňapíka koupila!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (49)

  Příspěvek z 22. dubna 2011 ve 14:28.
  kalaterka v něm napsala:

  Reakce na kačátko9:

   náhodou  je hezkej10 a mám ho doma a jeho jméno je Rango jako z toho filmu16   12

  Příspěvek z 13. dubna 2011 ve 20:23.
  1Ada v něm napsala:

  Reakce na P-a-w-l-i-n-k-a:

  No  souhlasím  že rozdělovat takhle zvířata je nafoukané,no tak pes je častější zvíře ale zase hodně oblíbené.Ale třeba za pár let bude zase chameleon časté zvíře a zase novodobý třeba vážky ( ikdyž já bych asi vážku doma chovat nechtěla ).

  Příspěvek z 9. dubna 2011 v 11:06.
  Blu123 v něm napsal:

  Reakce na P-a-w-l-i-n-k-a:

  Máš pravdu