Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chceš být novinářem? Záhada Noratel čeká i na tebe!

  vydáno  •  Jak se stát... · Filmy
  Pozorní čtenáři Alíkovin už vědí, že záhadné slovo NORATEL je zkratka tří slov NOviny, RÁdio, TELevize. První květnový den odstartoval konkurz, jehož nejúspěšnější účastníci si mohou na podzim zkusit práci v dětských médiích.

  © archiv

  Zjišťovali jsme, o co je největší zájem a zda mají váhavci ještě šanci se do konkurzu zapojit. Proto jsme krátce před koncem prvního kola jsme vyzpovídali Slávka Hrzala. Je ředitelem Dětské tiskové agentury, která je hlavním organizátorem konkurzu Záhada Noratel.

  Jaký je mezi dětmi o řešení Záhady Noratel zájem?
  Od 1. května, kdy Záhada Noratel odstartovala, stránky www.zahadanoratel.cz zhlédlo téměř 7 000 uživatelů internetu. Rekordním dnem byla sobota 3. května, kdy se na stránky podívalo 1 281 lidí. Těší nás, že zájem o odhalování Záhady Noratel je i mimo Českou republiku, téměř 50% všech návštěv přišlo ze zahraničí.

  Ale pojďme k samotnému konkurzu. Kolik už je registrovaných?
  Do prvního kola se do pondělí 25. května 2009 registrovalo 167 zájemců o místa dětských redaktorů.

  Co děti nejvíc láká? Redakce novin, televize a nebo rozhlasu?
  Nejvíce vás zatím láká redakce novin, celkem 80 uchazečů. Na druhém místě je televize s 56 zájemci a na třetím místě rozhlasová redakce, do které se hlásí 30 dětí.

  Jak úspěšní jsou účastníci při řešení úkolů?
  S výsledky testů úplně spokojení nejsme. Ze zmíněných 167 registrovaných splnilo všechny tři testy a postoupilo do druhého kola pouze 26 účastníků. Je pravda, že někteří jsou zatím na první nebo druhé úrovni a s vyplněním posledního testu nespěchají. Za to si zaslouží pochvalu. V třetím testu je totiž nutné odpovědět na všech deset otázek správně. Jedině tak postoupíte do druhého kola, které začíná v pondělí 1. června 2009.

  Do kdy je možné se hlásit?
  Kdo se ještě do odhalování Záhady Noratel nepustil, může to zkusit i později. Přihlášky přijímáme stále, až do konce prázdnin. Přihlásit se můžete na www.zahadanoratel.cz. Ale pamatujte si, že čím déle budete otálet, tím více budete mít práce s plněním úkolů.

  www.zahadanoratel.cz

  Nejlepší řešitelé Záhady NORATEL pojedou v říjnu zadarmo na Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově. Tam se stanou redaktory dětských festivalových médií - novin, rádia či televize.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 30. května 2009 v 10:36.
  veronikahackerova v něm napsal:

  Reakce na Lilie-:

  Dobrý, držím palce44

  Příspěvek z 30. května 2009 v 10:34.
  veronikahackerova v něm napsal:

  jupííííííííííííííí

  Jsem právě v 2 úrovni44

  Příspěvek z 28. května 2009 v 19:07.
  matylda6 v něm napsal:

  Super!

  Je to opravdu dobré! Už jsem se zaregistrovala :o)