Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chceš si zkusit práci novinářů? Využij konkurz Záhada NoRaTel

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Tušíš, kolik práce dá připravit rozhovor s filmovým hercem nebo režisérem? Zkusil/a jsi někdy napsat svůj názor na film, který jsi viděl/a? Zní-li tvé odpovědi ano a navíc máš chuť se na pár dní stát zpravodajem z dětského filmového festivalu, pak neváhej a pusť se do řešení záhady NoRaTel.

  Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově, © Radkaa

  Organizátoři letos už potřetí hledají šikovné kluky a děvčata ve věku od 10 do 18 let, kteří se zapojí to týmu redaktorů dětského rádia, televize i novin.

  "Jděte do toho, protože to stojí za to"... radí František Horvát, jeden z loňských vítězů konkurzu Záhada NoRaTel, jejíž 3. ročník ostartoval počátkem května. Dětské noviny, dětské rádio a dětská televize. To jsou redakční týmy, které každoročně pracují při Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Jejich členem se může stát každý ve věku od 10 do 18 let. Musí však úspěšně projít konkurzem nazvaným Záhada NoRaTel (noviny, rádio, televize).

  "Na festivalu Oty Hofmana to bylo vážně moc supr. Na zážitky z festivalu nikdy nezapomenu. Otevřu si internet, zadám www.zahadanoratel.cz a budu vzpomínat. Na všechno to nejkrásnější, co mě potkalo na festivalu v Ostrově," píše o svém prvním novinářském působení jedna z loňských vítězek.

  Takhle to vypadá v rozhlasové redakci při vysílání.

  Konkurz Záhada NoRaTel je zpracovaný jako internetová hra a má několik úrovní. Po splnění jedné postupuje účastník do další. Každá vyšší úroveň je náročnější. V prvních kolech si děti formou testu zopakují základní znalosti z hodin slohu a mediální výchovy a dozvědí se něco z historie Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana.

  V druhém kole je čekají menší praktické úkoly, jako je například zpracování jednoduché zprávy nebo rozhovoru. Závěrečnou částí konkurzu je příprava materiálu pro vybranou redakci – novin, rádia nebo televize. Na to budou mít děti celé letní prázdniny. V září pak odborná komise posoudí zaslané práce a vybere vítěze, kteří zasednou k redakčním počítačům, za rozhlasové mikrofony nebo do televizního studia ostrovského festivalu.

  Přihlásit se do konkurzu Záhada NORATEL je možné pouze elektronicky na adrese www.zahadanoratel.cz. Všem, kteří se o to pokusí, držíme palce. A místo taháku přidáváme odkaz na článek Lucie Glancové, jedné z loňských vítězek - Jak jsem si splnila svůj sen

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 19. června 2011 ve 20:18.
  bitík v něm napsal:

  týjo

  to muže bít bobrý ale jezdit skamerou usebe to muže vipadat jako nějaký tulda s miláčkem17

  Příspěvek z 11. června 2011 v 19:15.
  zivola v něm napsala:

  můžu zpět

  prosimtě díky tobě jsem se přihlásila.....Ale prohlála jsem můžu se příští rok přihlásit27

  Příspěvek z 6. června 2011 v 18:39.
  zabajka v něm napsala:

  Reakce na GARFILD9:

  Tak to můžeš určitě zkusit zase příští rok ;). Myslím, že mluvím a všechny, když řeknu, že děkujeme za to držení palečků. Jsi moc hodná :)