Alíkovina

Chceš si zlepšit pamět?

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Škola

Škola, kterou dosud vedla Natalia Rudenková., © Reuters

Píšeš testy a nedovedeš si zapamatovat několik názvů třeba do dějepisu, přírodopisu? Tento nápad mi poradila moje starší sestra a jsem s ním velice spokojená. Zkus to také.

Jednoho dne jsem své sestře česala vlasy a měla jsem můj sešit položený na jejím stole. Zrovna jsem si nemohla zapamatovat těchto pár slov jdoucích po sobě: říše, kmen, oddělení, třída, řád, čeleď, rod a druh. No a moje sestra přišla s nápadem, že si mám na tyto slova složit nějaký příběh.

A složila mi tento: V naší ŘÍŠI je mnoho KMENU stromů. Stromy musí být nějak ODDĚLENY od TŘÍD, ve kterých platí ŘÁDY. Děti ve třídách jsou v různých ČELEDÍCH, kde se učí RODY podstatných jmen a DRUHY zájmen. Má to několik řádků a snadno se to zapamatuje. Co na tento nápad říkáš? Takto si můžes vymyslet příběh na jakékoliv názvy či jména.

 A rada na závěr. Příběh si zkus vymyslet sám/a, půjde ti to lépe do hlavy. No a už se nikdy u testu nebudeš potit, stačí kousek fantazie, učení bude hned zábavnější.

Autorka: (13 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 21. května 2014 v 10:48.
ZoLu v něm napsala:

Neviem...

Toto som už skúšala, ale ja zabudnem aj ten príbeh, aj keď niekedy trošku pomôže. No niektorým to môže pomôcť.