Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chceš si zpestřit léto? Přihlas se na tábor ke koním

  vydáno  •  pozvánky
  Dnes už spousta táborů má své speciální zaměření. Nezapomeň, že právě na tyto tábory je třeba přihlásit se už teď. Jako například na koňský.

  Stáj chová menší koně plemena halfing., © Martin Horký, MAFRA

  Koňské tábory jsou bezvadné. Po české republice jich existují desítky, ne-li stovky. Určitě najdeš koňský tábor právě blízko tvého bydliště. Nejdřív se zeptej rodičů, jestli by tě na něj pustili. Zkus si s nimi o tom popovídat nebo jim ukaž tento článek, kde ti všechno vysvětlím. 

  Na většinu táborů si musíš přivézt vlastní jezdeckou přilbu, kterou koupíš v kamenném obchodě za 2 000 - 3 000 Kč, přes internet ji můžeš sehnat mnohem levněji. Pokud ovšem s tím rodiče nesouhlasí, cyklistická přilba ti postačí. Kolik takový tábor stojí? Každý koňský tábor stojí jinak. Počítej ale s tím, že bude stát více peněz než ten normální. Většinou jsou tyto tábory na 7 dní, najdeš ale i tábory na 14 dní, těch je ale méně. Koňský tábor, na který jedu já, stojí 3 580 Kč. Je na sedm dní, spát se bude ve stanech a koním se budeme věnovat doslova celý den. Na koňském táboře moc dětí nepobývá. Na termín, na který jedu já, nás pude pět. V celém táboře. A to proto, aby se nám více věnovali a naučili nás dobře jezdit. Minule jsem jela na jiný tábor a tam nás bylo už 17. Což je optimální, ale nenaučíš se toho tolik, jako na táboře, kde je dětí méně. 

  Na koňské tábory berou někdy i děti už od pěti let. Věřím, že pokud čteš tento článek, tak už ti pět bylo. Takže se nemáš čeho bát, určitě tě na něj pustí. Koňské tábory mají i svá témata. Některé tábory jsou kovbojské a westernové, druhé se zaměřují na parkur a jiné třeba na hry u koní. A proč je vlastně třeba se na koňské tábory přihlašovat už teď? Protože jsou už většinou první místa již v lednu zabrané a když moje maminka volala té paní, co tábor vede, tak ta mamince říkala, že má poslední volný termín. A to byl únor. Takže pokud chcete na takový tábor, do týdne se rozmyslete a určitě se přihlaste. Tábory na koních jsou ty nejlepší tábory na světě a navíc, kdo jiný by nechtěl pár dní strávit v koňském sedle?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. května 2015 v 11:57.
  Leola v něm napsala:

  Reakce na kobylka8:

  Ano, s přilbou máš oravdu. Já mám svou, jezdeckou :) Ale pokud je to jen na tábor, většinou to vydrží.

  Příspěvek z 11. května 2015 ve 21:45.
  kobylka8 v něm napsala:

  Přilba

  Nevím, s tábory nemám moc velkou zkušenost ale myslím že není nutné si ji kupovat, tam kam jsem jezdila já (a to jsme jich pár vystřídala) i tam kam jezdily kamarádky se přilby pučovaly pokud ji někdo neměl. Pokud se ale chce někdo věnovat koním déle než jeden tábor, helma se vyplatí protože přiznejme si, asi nikdo nemá rád  když nosí helmu po někom cizím.
  A s tou cyklistickou... někdo tvrdí že cyklo stačí jiní že ne, já s epřikláním k druhé straně protože jezdecká helma je speciálně navržena pro jízdu na koni. Byl už pár pokusů a dopadlo to asi takto: cyklo helma se rozmetala an kousky nebo hodně zdeformovala. jezdecká se puď rozlomila na půl nebo nic..
  Článek hezý :)

  Příspěvek z 6. května 2015 v 7:10.
  kolal v něm napsala:

  Tábor

  Já na koňský tábor jedu, tady je odkaz http://www.statekumerlina.eu/primestsky-tabor-pro-deti-/