Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chcete si vyrobit vlastní diplom?

  vydáno  •  Tvoření
  Originální diplom si zvládne vyrobit každý na počítači. Není to žádná složitá věc. Navíc za pár minut můžete mít i několik variant, které například uložíte do šuplíků a dle potřeby je z něj vytáhnete.

  Diplom Františka Háka z Chamonix 1924 s podpisem zakladatele moderních olympijských her Pierra de Coubertina., © archiv Josefa Kráma

  Abyste si sami vytvořili diplom, musíte si rozumět s PC. Neobejdete se bez textového editoru. Pokročilejší z vás mohou při této práci využít také Powerpoint. Skvělý je i program Publisher. Posloužit vám mohou i jiné grafické programy, které si můžete bezplatně stáhnout do svého počítače. Mezi nejobvyklejší patří editor Gimp, Zoner Callisto FREE, Paint, NET. Velmi oblíbený je i online grafický editor Pixlr.

  Ať už pracujete v textovém editoru či nějakém grafickém programu, vždy si rozvrhněte stránku. Stanovte si konkrétní šířku a výšku samotného diplomu. Když už to máte, můžete si zvolit orámování. Záleží jenom na vás, jaký zdobný rámeček si vytvoříte. Do oka vám může padnout například klasická jednoduchá, dvojitá či tečkovaná dekorace. Použít můžete i tenkou linku, vlnovku či propracovanější čáru je to zkrátka na vás. Ta může mít standardně černou nebo výraznější barvu. Vylepšit diplom můžete také prostorovým orámováním či stínováním a nebo nápaditějším efektem. Prostě si s touto části můžete pohrát. Zvolte si vhodný styl, barvu a šířku ohraničení.

  Teď už vám nic nebrání k tomu, abyste uvedli název diplomu a další podstatné údaje jako jsou: umístění, jméno a příjmení, datum, disciplína a podpis. Vyberte si správné písmo, velikost a barvu. Daný text vhodně umístěte na plochu.

  Takovýto navržený diplom můžete doplnit obrázkem, logem, grafickým objektem. Tento prvek v černobílém nebo pestrobarevném provedení dodá diplomu na originalitě. Tuto formu ocenění si už pak jenom vytiskněte na papír.

  Na internetu najdete spoustu šablon, které si stačí stáhnout do svého počítače. Ty otevřete v daném programu, v něm zadáte potřebné údaje. Samozřejmě si přizpůsobíte text na diplomu tak, aby vskutku vyhovoval dané příležitosti. Pak zadáte tisk a máte hotovo.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 10. září 2016 v 11:03.
  Světli v něm napsala:

  Chcete si vyrobit vlastní diplom?

  Originální diplom si zvládne vyrobit každý na počítači. Není to žádná složitá věc. Navíc za pár minut můžete mít i několik variant, které například uložíte do šuplíků a dle potřeby je z něj vytáhnete.

  Příspěvek z 17. srpna 2016 v 8:58.
  matisek005 v něm napsal:

  :D

  Super teď už vím jak udělat někomu diplom! 4 25 25 25 25