Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chci být slavnou spisovatelkou

  vydáno  •  Jak se stát... · Povolání
  Ráda píšu povídky, ale zatím o nich ví maximálně moje rodina. Už jsem dokonce zkoušela napsat nějakou knihu. V podstatě jsem všechny svoje příběhy svázala dohromady a vznikla kniha. Dala jsem ji mamce k Vánocům a maminka měla velkou radost.

  Dopis z tábora, © Radkaa

  Soutěže

  Také rádi píšete, jako autorka článku? Podívejte se na web Knihovnického institutu Národní knihovny ČR. Je tam přehled až 150 literárních soutěží. Některé jsou určeny dospělým, ale řada z nich je vhodná i pro školáky.

  Už hodněkrát mě napadlo založit si svůj vlastní web, ale žádný mi nevydržel dlouho. Teď mám zase nový blog a dávám tam i soutěže, ale nikdo se jich nechce zúčastňovat. Jak mám dát lidem najevo, že ráda píšu, a podle mamky mi to i jde?

  Těším se na školní literární soutěž. Doufám, že se tenhle rok bude pořádat. Nechci to vzdát, protože až budu velká, chtěla bych pracovat jako spisovatelka. Dělá mi totiž velkou radost, když je někdo začtený do mých povídek.

  Teď píšu novou povídku a doufám, že se mi povede. Chci se proslavit svými knihami, ale jsem ještě malá na to, abych napsala vlastní. Ani vlastně nevím, jestli by se to někomu líbilo. Třeba se mi jenom vysmějí, že psát neumím, nebo že píšu hlouposti. Názor od mamky mi nestačí. Byla bych moc ráda, kdybyste si přečetli mé povídky na mé webové stránce. Moje nejpovedenější povídka je zatím asi Zpátky do minulosti. Potřebuji názor i od jiných lidí, než jenom od svých blízkých.

  Pokud si mé povídky přečtete, nechte mi na stránkách komentář. A vy všichni, kteří rádi píšete: jděte si za svým cílem a věřte, že se vám splní!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (55)

  Příspěvek z 15. dubna 2012 v 11:58.
  Sudla v něm napsala:

  Supééééééér!!

  Konečně někdo mé "krevní skupiny"!Taky píšu,mám doma 3 tlustý děníky a v nich svoje povídky!
  Spisovatelka je taky moje vysněné zaměstnání!10

  Příspěvek z 15. března 2012 v 18:35.
  Alice_Cullen_ v něm napsala:

  Můžeš být (slavnou) spisovatelkou

  Ano, opravdu to možné je. Jestli tě to opravdu baví vydej vlastvní knihu. Shodou náhod jsem měla včera besedu se spisovatelem, který nám vyprávěl svůj příběh. Jak ho ve 14 šikanovali a v 17 chtěl emigrovat. Lubomír Muller pokud u vás byl, jistě víš, že vlastní knihu napsat můžeš i když spisovatelka jako taková nejsi. Co je k tomu zapotřebí? Stačí ti text na např. flashce, zajít do tiskárny knih, kde ti vytisknou úplně vse i kdyby to měl být Atentát na prezidenta. Je fakt pokud by se o té knize někdo dozvěděl budeš mít průšvih, ale kniha bude. Lubomír nám také řekl že, když to propočítával 1oo kusů knih s jednobarevnou obálkou o 6o stránkách by tě vyšlo zhruba na 4 5ooKč což podle mě není zas tak tolik, na to co by jsi z toho měla. Pak záleží na tom jak čtenáře zaujmeš a proto jsem napsala slovo ,,slavnou,, do závorky. Třeba se opravdu staneš slavnou spisovatelkou :)

  Příspěvek z 25. února 2012 ve 20:37.
  VeRRoNiCzzkA v něm napsal:

  Tvůj blog

  Tvůj blog je moc hezkej i to co tam píšeš sou skvělý příběhy jenom sem to nedočetla už mě bolely oči ale myslím si že až budeš starší tvůj sen se ti splní.16