Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chci mít vyznamenání já, nebo spíš rodiče?

  vydáno  •  Škola a poznání · Rodičům · Učení · Vysvědčení
  Moje mamka mě nikdy do ničeho v souvislosti s učením nenutila. To já jsem se hlásila na gymnázium v Brně. Přijali mě a v primě jsem měla vyznamenání. Teď v sekundě ho budu mít nakonec taky. Ale jednu dobu jsem pochybovala, jestli se mi to podaří.

  (ilustrační snímek), © Jan Strouhal

  Když jsem zhoršení známek oznámila mamce, nebyla moc šťastná. Řekla ale, že je to moje věc a je to na mně, jak se budu snažit. Vzala jsem si z toho ponaučení. Ale taky mám ve třídě kamarády, na které jsou rodiče mnohem přísnější. Jedné mé kamarádce zakázali kroužek nebo vycházky ven s kamarády, pokud nebude mít vyznamenání.

  Asi si řeknete, že gymnázium je docela těžké. Každému z vás určitě rodiče jednou za čas poradí, že se máte učit průběžně. Ale to není jednoduché, když každý den píšete písemku na něco jiného. Proto když vám něco takového řeknou, nedělejte si z toho moc těžkou hlavu. Třeba na to učení nejste tak dobří a jde vám například jen nějaký předmět - třeba informatika, matika nebo výtvarka.

  Je to jenom na vás, co vystudujete, ale radím vám: vyberte si školu opravdu správně! Máte jenom jednu šanci.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (36)

  Příspěvek z 21. května 2010 v 16:45.
  Kachorra v něm napsal:

  gympl

  Já sem na gymplu v primě.Na pololetí jsem měla 1 dvojku z matiky, jinak samé jedničky.Myslím ale že už vyznamenání mít nebudu.Rodiče jsou na mě co se týče učení dost přísní, ale snad to pochopí.Např.matiku bych nepochopila ani kdyby mi hořelo za patama.Třídní je ale hodná.Bohužel na fyziku máme ředitelku, která je DOST přísná.Z ní ale nejspíš budu mít 1.25

  Příspěvek z 10. dubna 2010 v 15:38.
  Májinta v něm napsala:

  Reakce na Virtuální-Porodnice:

  :-D

  Příspěvek z 29. ledna 2010 v 9:39.
  kačkafa v něm napsala:

  Reakce na PUKS:

  akorát závidíš těm kteří mají lepší známky!!!12 co je špatnýho na tom že chce mít někdo samí 12222222