Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chci něco změnit, ale moc to nejde

  vydáno  •  Škola
  Když jsem byla malá, těšila jsem se do školy. Teď už ne. Něco vám řeknu, už vůbec nechci do školy.

  Mistrovství světa ve cvrnkání kuliček, Petřín (28. července 2013, Praha)., © MAFRA

  Byla jsem malá, asi prvňáček a nastupovala s kornoutkem do autobusu. "Ahoj, mamíííí," křičela jsem a jako správný druhorozený šla za svojí starší patnáctiletou sestrou. Bylo to krásné pokoukání na děti s knížkami v rukách. To už teď vůbec nevídám, dnes vídím jen teenagery s drátama v uších, kteří doufají, že když si přečtou jednu kapitolu v učebnici, bude vše v pohodě.

  Ten rok byl fakt hezký, ale jen v mých představách. Bylo to pořád jiné, přišly hry a každý mlel pořád o Mafii, Mainkraftu a Simících. Chtěla bych to vrátit, ale to bohužel nejde.

  Když jsem byla ve druhé, přišla k nám jedna holka. Přála si, aby byli všichni normální, ale všichni se proti ní obrátili. Chtěla jsem se jí zastat, ale posmívali by se mi. A tak jsem se jí  jednou o přestávce, když seděla v koutě, zeptala, jestli se nechce jít projít po hřišti. Mlčela, tak jsem jí vzala za ruku a šla s ní.

  Ve třetí třídě jsme byly nej kamarádky, i když byla poloněmá. Už ani nevím, co to měla za nemoc. Moc nemluvila a byla introvert.

  Chci něco změnit, ale moc to nejde. Jsou děti, které se věčně potulují venku a jsou děti, které sedí doma. Nechci patřit k novodobé mládeži, ráda bych patřila k těm, co zajímá i něco jiného než jen dráty v uších a hry na monitoru.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 2. srpna 2018 v 15:23.
  číča800 v něm napsala:

  Emilka54: já to pochopila, jde to pochopït!
  je to hezké!R^

  Příspěvek z 7. února 2014 ve 21:20.
  Zůzahrůza v něm napsala:

  Já nechápu lidi, kteří sem píšou samé srdcerivné historky a přitom je to v reálu ani nezamrzí... Neříkám, že všichni ale většinou to tak je... Všichni píšou jak jsou jiní a odlišní nebo jak je šikanují... V každém případě kdybych to taky prožívala určitě to nebudu psát na Alíka... Ach jo, lidi... Kam ten svět spěje...

  Příspěvek z 6. února 2014 v 18:57.
  Emilka51 v něm napsala:

  Tohle není kritizace!

  Já nevím jak Vy, ale já tento článek nepochopila... 13