Alíkovina

Chci zvíře!

vydáno  •  Příroda · Zvířata · Chovatelství
Ahoj kamarádi! Nakoukl jsem do poradny a všiml jsem si toho, že hodně z vás řeší problém zvířátka. Buď mu je nechtějí dovolit rodiče, nebo jsou sourozenci alergičtí... Prostě to z nějakého závažného důvodu nejde. A to se jedná jen o psa, kočku nebo křečka. Co teprve takový bazilišek, krajta nebo leguán? Nabízím radu jak se stát chovatelem vytouženého zvířete, když ho nemůžete mít doma...

Děti ve Stanici mladých přírodovědců Drtinova na Praze 5 mají možnost chovat exotická zvířata., © Radkaa

Nejlepším řešením vašeho trápení je přihlásit se do některého z chovatelských kroužků. Fungují při domech dětí, centrech volného času, při školách, zoologických zahradách či jako stanice mladých přírodovědců. Já se do jedné takové stanice vypravil. A to rovnou do té největší, která je v Praze.

Jmenuje se Stanice mladých přírodovědců a najdete ji na Smíchově v Drtinově ulici 1a. O mazlíčky všeho druhu v ní skutečně není nouze: v současnosti zde mají na 80 druhů zvířat. V rámci kroužků se dozvíte hodně nového o zvířatech i o tom, jak se o ně starat. No a pak už pod dohledem zkušeného dospělého můžete pečovat o králíky, morčata, ptáky, pískomily, ale i hady a terarijní živočichy (agamky, gekony, bazilišky či chameleóny).

V současné době je otevřeno 40 kroužků s různým zaměřením. Během jediného týdne se tu vystřídá kolem 360 dětí. Pokud byste se chtěli starat o nějakého mazlíčka a nemůžete ho mít doma, přijďte se podívat do Stanice přírodovědců v Drtinově ulici.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci flory (tedy kytiček). A to jak uvnitř ve skleníku, tak především ve venkovních zahradách. Více informací o Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy najdete na internetové adrese: www.ddmpraha.cz

Mnoho chovatelských úspěchů přeje váš Alík!


Z nabídky stanice mne zaujalo:

Krmení terarijních zvířat: Každou středu od 14:00 můžete vidět ve skleníku jak obědvá krokodýl nebo krajta.

Klub Zahrada (pondělí-pátek - 9 - 17) Poníci, kamerunské kozy, papoušci, kachničky, venkovní zahrady, tropické terárium s exotickými plazy (krokodýl, kajmani, anakondy...).

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 2. září 2008 v 19:36.
kerii v něm napsal:

ahujky ja mam kraličky ale chci rybičku-bojovnici pestrou