Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Cheerlearding - moje vášeň

  vydáno  •  sport
  Každý máme nějaký svůj milovaný sport či koníček. No a já Vám popíšu ten svůj. Cheerlearding neboli roztleskávačky.

  ICE CATS - roztleskávačky, © iDNES.cz

  K roztleskávačkám jsem se dostala asi před třemi nebo čtyřmi lety. Přišla jsem na úvodní hodinu, všechno si vyzkoušela a uvědomila si, že to je to, co chci dělat ve svém volném čase.

  Začala jsem chodit na tréninky a z takové malé, neohebné, neelegantní holčičky se po dvou letech stala velká, elegantní a velmi ohebná dívka. Samozřejmě jsem se k tomu nedopracovala sama. Strašně moc mi pomohla Martina Němcová, která nás učí dance (tanec). Pak mi pomohla Olinka Kopřivová, která nás učí balet a klasiku. Naučila mě chodit rovně, nosit se s hrdě vztyčenou hlavou a kupodivu, nosit na trénink gumičky. No jo no. Prostě já. Gumičky jsem stále zapomínala. Ale teď zpět k tématu.

  Určitě všichni znáte ty americké, krásné roztleskávačky. No tak my máme hodně podobné kostýmy, téměř každý rok a půl nové. Pak takové ty třásně. No tak těm se říká pompomy a strašně se v nich potí ruce. Všechny americké roztleskávačky různě vystupují na fotbalových a hokejových zápasech. No my jsme byly zatím jednou, ale starší holky byly i vícekrát. Je to strašná tréma, ale pořád lepší, když víte, že lidi koukají hlavně na fotbalisty a hokejisty.

  Každoročně se účastníme různých soutěží. Už několikrát jsme se umístily na stupních vítězů, a v květnu 2016 jsme se na mistrovství České republiky umístily na druhém místě, a byly jsme nominovány na mistrovství Evropy ve Vídni. Samozřejmě že jsme jely! Dlouho jsme trenérky přemlouvaly a nakonec svolily. Umístili jsme se sice na 21. místě z 23 týmů, ale to nevadí. Moc jsme si to užily.

  Najdete nás na www.cheeracademy.cz Tak se k nám třeba přidejte.

  A jaký je váš sport, vaše vášeň? Taky o tom napište alíkovinu! Terka

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 18. února 2017 v 10:14.
  Leola v něm napsala:

  Super článek

  Super, já dělám taky cheerleading, chodím do Cheeky Cheerky Hradec Králové.