Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Chinaskiforever

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Asi každý má nějakého idola, nějakou věc, či osobu, co má rád, čím je fascinovaný. I já ji po několika letech našla.

  Chinaski, © BrainZone Promotion

  Chinaski jsou kapela, která je na našem hudebním vrcholu již přes 20 let. V tu dobu, když se kapela zakládala, jsem já byla ještě nikdo. Stejně jako oni. Po několika letech se stali někým, stejně jako já (Stejně jako já - skvělá písnička). A po těch jejích 22 letech se naše osudy před třemi lety spojily.

  Když jsem byla v první třídě, začala hitovka Tabáček. Není osoby, která by tuhle písničku neznala. Vždyť si ji zpíval každý.

  Mne v tu chvíli písničky a vše okolo hudby nezajímalo. Nezajímalo mne to až do šesté třídy, kdy jsem začala písničky vnímat a brát je jako skvělou kulisu k učení či cestování. Mezi mé první idoly patřila, jako u každé holky v mém věku, Hannah Montana, čili Miley Cyrus. Dále jsem začala objevovat další zpěváky a zpěvačky, ale nikdo se mi moc nelíbil. Období Hannah už ustávalo a já nevěděla koho poslouchat.

  Tu se však objevila Avril Lavigne. Avril Lavigne jsem obdivovala až do konce deváté třídy, kdy jsem po dlouhé době zapnula televizi a v ní běžel Best of Chinaski. Zůstala jsem stát jako opařená. Znala jsem skoro každou písničku a všechny mi byli srdcem blízké. V ten den to začalo, stahování alba Best Of Chinaski - 20 let v síti a pár písniček z nového alba Rockfield, které dnes znám také celé.

  Uplynuly 3 roky a já jsem stále opařená pokaždé, když slyším jejich písničky. Znám každou jejich písničku, ne protože bych musela, ale protože v každé jsem se našla. Slyšela jsem je na festivalu i na koncertu a tyto zážitky mi nikdy z mysli nezmizí. Přečetla jsem knížku o jejich začátcích a životech, i ta mne uchvátila, konečně jsem se dozvěděla vše o smrti „hrocha“.

  I dnes poslouchám Avril - vždy pro mne bude No.1 v zahraničí a No. 2 v idolech, Miley, Ollyho, Eda, Andyho, Siu, ale Chinaski jsou prostě No.1 a s Michalem Malátným, který je král, si u mne v hlavě ještě pobudou.

  Máte taky své idoly? Své No.1? Oblíbené písničky?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 30. března 2016 ve 14:34.
  pepik-p v něm napsal:

  Chinaski!''

  Taky poslouchám Chinaski! Jejich album Rockfield miluju, a taky ho znám celý na zpaměť :3

  Příspěvek z 21. března 2016 v 18:39.
  kočilka v něm napsala:

  Jak se to vezme...

  Mám spoustu oblíbených interpretů, každý mě zaujal něčím jiným a nedokážu se rozhodnout, kdo je nejoblíbenější. Když potřebuju vypnout mozek a odreagovat se, geniální jsou písničky Taylor Swift, jako výjimečná houslistka mě zaujala Lindsey Stirling, nápaditými melodiemi a aranžemi Jethro Tull a Nerez, texty a užasnými pěveckými výkony Fireflight nebo Pentatonix, kteří mají nádherné hlasy a úpravy písní...